Liikluspolitseinikud võtavad osa üleeuroopalisest ennetusreidist

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Liikluspolitseinikud võtavad osa üleeuroopalisest ennetusreidist. Foto on illustratiivne.
Liikluspolitseinikud võtavad osa üleeuroopalisest ennetusreidist. Foto on illustratiivne. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Euroopa liikluspolitseinikke ühendav võrgustik TISPOL viib täna läbi ühise hoogtegevuse liikluse rahustamiseks ja kutsub inimesi hoolivalt liiklema.

Võrgustiku TISPOL riikide-ülese ja laiahaardelise projektiga EDWARD soovivad liikluspolitseinikud saata Euroopas esmakordselt päev õhtusse liikluses ainsatki inimelu kaotamata, teatas politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja. Eestis töötavad politseinikud paikades, kus lähiaastatel on juhtunud raskete tagajärgedega õnnetusi.

Euroopas lahkub iga päev kodust 70 inimest, kes liiklusõnnetuse tõttu sinna kunagi ei naase ja pea 400 liiklejat jõuab soovitud sihtkoha asemel hoopis haiglavoodisse. PPA politseikapten Sirle Loigo sõnul on projekti eesmärk, et täna ja ka ülejäänud päevadel jääksid inimesed teedel ja tänavatel terveks. „Mõeldes, kui palju elusid jääb elamata hõlpsasti välditavate liiklusõnnetuste pärast, siis läheb meel kurvaks,“ ütles Loigo.

Statistika järgi saab Eestis iga päev liikluses vigastada viis inimest.

Esimest korda läbiviidav projekt EDWARD kutsub üles kõiki inimesi hoolivalt ja eeskujulikult liiklema ning mõtlema enda käitumise tagajärgedele. Eesti liikluspildist rääkides ütles Loigo, et hukkunud ja kannatada saanud inimeste arv küll langeb, kuid kukkumine võiks olla suurem ja püsida stabiilsena. „Meie liikluskultuuri paranemisele saavad kõik igapäevaselt panustada. Suured muutused saavad alguse väikestest tegudest,“ leidis politseikapten ja tõi positiivse näitena välja algatuse Teomeeter, mis aitab väikeste ja lihtsasti elluviidavate tegudega Eestit paremaks muuta.

Sirle Loigo sõnul muutuks liiklus palju turvalisemaks, kui inimesed peaksid kinni piirkiirusest ja sõidaksid teeoludele vastava kiirusega. "Leian, et iga liiklussurm on ärahoitav. Jätkuvalt tapab liikluses kiirus, aga ka alkoholi tarvitanud juht. Kui me tahame, et teed ja tänavad oleksid turvalisemad, siis peame alustama iseendast. Täna on kõigil võimalus näidata, kui turvaliselt ja eeskujulikult me tegelikult oskame liigelda," märkis Loigo.

Kümme aastat tagasi hukkus liikluses 207 inimest ning alates 2012. aastast on liikluseõnnetuse tagajärjel surma saanute arv püsinud alla saja. Tänavu on liiklusõnnetustes surma saanud 45 ja vigastada 1336 inimest. Joobes roolikeerajate põhjustatud õnnetuste tõttu suri neli ja sai kannatada 152 inimest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles