Saksa keele riigieksami asemel saab teha rahvusvahelise testi

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saksa keele tund.
Saksa keele tund. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Haridus- ja teadusministeerium, SA Innove ning Goethe instituut allkirjastavad esmaspäeval lepingu, mis võimaldab Eesti abiturientidel sooritada saksa keele riigieksami asemel rahvusvaheliselt tunnustatud keeletesti.

Esmaspäevase lepinguga jätkatakse senist koostööd Eesti ja Saksamaa vahel, eelmine leping sõlmiti kolm aastat tagasi, teatas haridus- ja teadusministeerium BNS-ile.

Eesti gümnaasiumilõpetajad võivad teha saksa keele riigieksami asemel rahvusvahelise tasemeeksami Goethe-Zertifikat B1 või Goethe-Zertifikat B2.

Lepingu allkirjastavad ministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe, SA Innove juhatuse liige Katri Targama ning Goethe instituudi Tallinna esinduse juhataja Eva Marquardt.

Eesti üldhariduskoolides oli eelmisel õppeaastal saksa keele õppijaid kokku 12 833. Õppijate arvu poolest on saksa keel kolmandal kohal inglise ja vene keele järel. Saksa keeles saavad õpilased lisaks Goethe eksamitele sooritada ka Saksa teise astme keelediplomi B2/C1 taseme eksami või Saksa üldise kõrgkooliküpsuse saksa keele eksami.

Eesti gümnaasiumilõpetajad saavad lisaks saksa keelele sooritada rahvusvaheliselt tunnustatud keeleteste ka prantsuse ja vene keele riigieksami asemel. B tasemel on riigieksami asemel sooritatavad rahvusvaheliselt tunnustatud keeletestid neis keeltes gümnaasiumilõpetajatele tasuta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles