Repliik: kas sporti tehakse võidu pärast?

Aarne Mäe
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Aarne Mäe.
Aarne Mäe. Foto: Erakogu

Äsjalõppenud Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalmängud Kalev/Cramo ja Rapla vahel pakkusid tõelise üllatuse. Ei, mitte sportliku tulemuse pärast, sest Kalev pidigi 4:0 võitma, arvestades klubi eelarvet ja sellega seoses ka mängijate kvaliteeti.

Üllatuse osaliseks sain siis, kui Kalevi peatreener Alar Varrak kaebles, et telemehed filmivad minutilistel vaheaegadel liiga lähedalt nende arupidamist, tungivad suisa “magamistuppa”. Võib ju mõelda, et sport on pelgalt meelelahutus, mille sponsorid ja fännid kinni taovad. Maailma tippjalgpallurid teenivad 40 miljonit dollarit aastas. Tegelikult on see hull äri.

Nii ongi Varrakul õigus oma mänguskeeme peita. Sest kui meeskond kaotab, kaotavad tema vastu huvi nii sponsorid kui ka pealtvaatajad. Ometi ei teeks ta ilma teleülekanneteta midagi.