Saarlased said lõpuks Tarvalt revanši

Esiliiga logo.
Esiliiga logo. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti jalgpalli esiliiga meistrivõistluste hooaja teine pool juhatati sisse 19. vooru kohtumisega neljapäeval Kuressaare linnastaadionil, kus kohalik FC Kuressaare alistas väravaterohkes mängus Rakvere JK Tarvas meeskonna 3:2 (poolaeg 1:1).

Tegemist oli FC Kuressaare esimese võiduga omavahelistes heitlustes üheksa aasta pikkuse vaheaja järel. Viimati said saarlased tunda rõõmu Rakvere meeskonna (toona Rakvere FC Flora nime all) alistamisest 2008. aastal kui vana rivaali võideti 4:0.

Olude sunnil vaid kahe vahetusmängijaga, kellest üks oli tänavu esmakordselt meeskonna koosseisu arvatud Rauno Valk ja teine varuväravavaht Sander Susi, pika teekonna Saaremaale ette võtnud JK Tarvas läks seekordset vastasseisu Mihkel Gulli tabamusest 1:0 juhtima.

Rakkest pärit mängumees kasutas osavalt ära vastaste kaitsja eksimuse, kellelt ta palli vahelt napsas ja meisterlikult üle puuriluku väravasse lõi.

FC Kuressaare jõudis viigini 30. minutil, nende tabamuse eest kandis hoolt Sander Laht.

Teisel poolajal õnnetus väljakuperemeestel Elar Valmase 55. minutil löödud värava toel 2:1 juhtima pääseda, kuid sellele vastas rakverlaste edukaim väravakütt Joonas Ljaš omakorda 71. minutil 2:2 viigiväravaga.

Ühte punkti viigi eest JK Tarvas saare pealt mandrile siiski ei toonud, sest 82. minutil lõi Sander Laht selles matšis oma teise ja kodumeeskonna kolmanda värava. FC Kuressaare 3:2 paremusega kohtumine 124 pealtvaataja ees lõppeski.

Esiliiga turniiritabelis säilitas Rakvere JK Tarvas 35 punktiga kolmanda koha. 31 punkti kogunud FC Kuressaare säilitas viienda positsiooni, kuid kahandas vahe rakverlastega neljapunktiliseks.