Veideman veab võidukat kossukoondist

2019. aasta korvpalli maailmameistrivõistluste eelvalikturniiril kahest mängust kaks võitu saavutanud Eesti koondisel terendab pääs MM-i valikturniirile.

Esimeste võitude üks peaarhitekte on meeskonna kapten Rain Veideman. Randmeoperatsioonist taastunud 25-aastane Haljalast pärit tagamängija sekkus Skopjes eestlaste 80:76 (poolaeg 37:44) võiduga lõppenud avamängus Makedoonia vastu vahetusmeeste pingilt, kuid veetis lõpuks väljakul 34 minutit. Selle aja jooksul tõi ta üleplatsimehena 26 punkti.

Teises kohtumises võõrustas Eesti koondis Tallinnas Kosovot. Seekord algviisikus väljakule saadetud ja 36 minutit mänginud Veideman panustas võõrustajate 76:50 (40:29) võitu 12 punkti.