Algasid riigieksamid

Virumaa Teataja
Virumaa Teataja
:

2012. aasta riigieksamite periood algas täna, 23. aprillil eesti keele kui teise keele riigieksami kirjaliku osaga. Tänavu registreerus sellele eksamile 2980 eksaminandi, sh gümnaasiumilõpetajaid 1791, kutseõppeasutuste õpilasi 1126 ja varemlõpetanuid 63. Lääne-Virumaal sooritab täna eesti keele kui teise keele riigieksamit 12 õpilast Tapa vene gümnaasiumist.

Uues vormis emakeeleeksamit sooritavad abituriendid nädala pärast esmaspäeval, 30. aprillil. Eesti õppekeelega koolides on eesti keel kohustuslik riigieksam, vene õppekeelega koolides on emakeeleeksam vabatahtlike eksamivalikute hulgas. Kokku asub 30. aprillil emakeeleeksamit sooritama 10 263 koolilõpetajat.

Riigieksamite periood lõpeb 12. juunil, kui toimub füüsika riigieksami lisaeksam.

Eksamieelistuste osas 2012. aastal võrreldes varasemate aastatega suuri erinevusi ei ole: rohkem on valitud inglise keele, ühiskonnaõpetuse, geograafia ja matemaatika riigieksamit.

Gümnaasiumi lõpetamiseks tuleb sooritada viis lõpueksamit, millest vähemalt kolm on riigieksamid. Kõik valitud riigieksamid tuleb ka sooritada, eksamist loobuda ei saa. Kui õpilane puudub riigieksamilt ning ta ei soorita ka lisaeksamit, jääb tal kool samal aastal lõpetamata.

Riigieksami e-tunnistused on riigiportaali vahendusel kättesaadavad alates 20. juunist.

2012. aasta riigieksamitele on registreerunud kokku 18 233 eksaminandi, eksamivalikuid on üle 43 tuhande.

Koostöös Vikerraadioga kõlavad 23.-27. aprillini „Huvitaja“ saates nõuanded riigieksamiks valmistujatele. Vikerraadio kodulehel http://vikerraadio.err.ee/saade/huvitaja on võimalik panna end abituriendi rolli ning proovida ülesandeid lahendada.

Riigieksamitega seotud küsimusi saavad eksaminandid esitada Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse spetsialistidele Facebook’i lehel: http://www.facebook.com/riigieksamid2012.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadeksam
112
Koprapüünised
Edgar Savisaar Virumaal
KOLM OLULIST UUDIST
ARVAMUS
virumaal toimub
maaelu
veebiportaal 60pluss.ee
PILGUHEIT AASTATE TAHA
PARMUPILL
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Maa eluKõik
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
PERSOON
KULTUUR
intervjuu
hoidistekonkurss
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE