Eesti naine on tugev, hakkaja, kannatlik, kindlameelne. Kui liita riigi toele ja ühiskonna pakutavatele võimalustele laste kallistused, on Eestis tõepoolest hea ema olla. Kallistusi ja emotsioone Eestis aga napib. Kohati näib, et tänapäeva ühiskonnas ei julge inimesed hoolida, justkui kartes, et tunnete välja näitamine viitab nõrkusele. Ja nõrgad tallatakse ju ometi jalge alla. Lapse arengu seisukohalt on teatavasti väga väärtuslik aeg, mida vanemad lastele pühendavad, kuid ärgem unustagem, et see seos toimib ka vastupidi. Aeg, mida lapsed vanematele annavad, on oluline inimese emotsionaalse tugevuse ja ühiskonna tervise tagamiseks.


Kõikvõimalikud kommunikatsioonivahendid – mobiiltelefonid, Skype, Facebook – on ehk tänapäeval laste ja emade suhtlusvõimalusi avardanud. Ent püüdkem vähemalt emadepäeval leida aega, et oma ema reaalselt kallistada.


Heade sõnade jaoks ei ole kunagi hilja. Emadepäev on võimalus pöörata oma harjumuspärane suhe vastupidiseks, tõstes tähelepanu keskmesse ema. Ärgem unustagem siis ka edaspidistel päevadel, et ema ootab samuti hoolivust ja lapse aega. Ema ootab, et olenemata vanusest oleks tal koht oma lapse elus.


Ilusat emadepäeva ja kauneid hetki lähedaste seltsis!