Einar Vallbaum: ema tähelepanu keskmesse

Einar Vallbaum
Einar Vallbaum
:

Lastekaitseorganisatsioon Save the Children järjestas taas riigid emade indeksi järgi, et määratleda, millistes riikides on hea lapsi kasvatada. Arvesse võeti naiste ja laste tervist, haridust ja majanduslikke tingimusi. Möödunud aastaga võrreldes on Eesti koguni koha võrra tõusnud, olles 165 riigi seas 17. kohal. Tõepoolest, kui paljudes riikides on võimalik olla lapsepuhkusel kuni kolm aastat või saada 1,5 aastat emapalka? Kindlasti on ka raskusi, kuid keskendugem täna heale.


Eesti naine on tugev, hakkaja, kannatlik, kindlameelne. Kui liita riigi toele ja ühiskonna pakutavatele võimalustele laste kallistused, on Eestis tõepoolest hea ema olla. Kallistusi ja emotsioone Eestis aga napib. Kohati näib, et tänapäeva ühiskonnas ei julge inimesed hoolida, justkui kartes, et tunnete välja näitamine viitab nõrkusele. Ja nõrgad tallatakse ju ometi jalge alla. Lapse arengu seisukohalt on teatavasti väga väärtuslik aeg, mida vanemad lastele pühendavad, kuid ärgem unustagem, et see seos toimib ka vastupidi. Aeg, mida lapsed vanematele annavad, on oluline inimese emotsionaalse tugevuse ja ühiskonna tervise tagamiseks.


Kõikvõimalikud kommunikatsioonivahendid – mobiiltelefonid, Skype, Facebook – on ehk tänapäeval laste ja emade suhtlusvõimalusi avardanud. Ent püüdkem vähemalt emadepäeval leida aega, et oma ema reaalselt kallistada.


Heade sõnade jaoks ei ole kunagi hilja. Emadepäev on võimalus pöörata oma harjumuspärane suhe vastupidiseks, tõstes tähelepanu keskmesse ema. Ärgem unustagem siis ka edaspidistel päevadel, et ema ootab samuti hoolivust ja lapse aega. Ema ootab, et olenemata vanusest oleks tal koht oma lapse elus.


Ilusat emadepäeva ja kauneid hetki lähedaste seltsis!

Kirjuta toimetajalePrindi
KOLM OLULIST UUDIST
virumaal toimub
maaelu
veebiportaal 60pluss.ee
112
KUULUS LAUD
Gallup

Mida arvate sellest, et poole aasta jooksul pole Rakvere linnavolikogu saanud korda hirmkallist töölauda?

Küsitluses on osalenud 333 inimest
korruptsioon targas majas
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Maa eluKõik
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
PERSOON
KULTUUR
reisikiri
hoidistekonkurss
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE