Virumaa Muuseumid - 10

Andres Pulver
Andres Pulver,
uudistetoimetaja
:

Eile õhtul võtsid ordu­meister Marcus von Pommeranz ja ordu maamarssal Hans von Lemmetz Wesenbergi linnuses vastu aulikke isandaid ja emandaid ning kõrgeaulisi külalisi, et tähistada sihtasutuse Virumaa Muuseumid kümnendat sünnipäeva.

“Kümme aastat oleme seda linnust suutnud valitseda, näinud paremaid ja halvemaid aegu, elanud üle ikalduse ja katku, aga siin me oleme ning rõõmsad on nii alamad kui ka linnuse valitsejad,” teatas ordumeister von Pommeranz.

Kohaletulnutele esitas põhjalikult uuenenud linnuses vaatemängu paarikümnepealine sõjasalk, kes näitas nii enda vahvust ja väge kui ka linnuse kuue kahuri purustavat jõudu.

Kõige kõrgeaulisem külaline, Püha Rooma riigi kultuuriasjade kantsler Rein von Lang tähendas, et ordumeister von Pom­meranz ning maamarssal von Lemmetz peaksid pühendama end rohkem Wesenbergi asjadele ning jätma Tallinna vahet jõlkumise.

“Kuuldavasti on Tallinnas sõjasalgad vahtima pandud, et need mehed kinni püüda ja nende eest siis Wesenbergi linnuselt lunaraha nõuda,” lisas Püha Rooma riigi esindaja.

Kultuuriasjade kantsler von Lang andis üle ka kolm suurt hõbeauraha ustava teenistuse eest Wesenbergi asjade ajamisel Marko Pomerantsile, Ants Leemetsale ning Tõnu Seilile. Ordumeister ja maamarssal tänasid ning tunnustasid aga sihtasutuse Virumaa Muuseumid kauaaegseid töötajaid.

Kirjuta toimetajalePrindi
SPORT
KOLM OLULIST UUDIST
ARVAMUS
virumaal toimub
maaelu
veebiportaal 60pluss.ee
Koprapüünised
Edgar Savisaar Virumaal
112
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Maa eluKõik
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
PERSOON
KULTUUR
intervjuu
hoidistekonkurss
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE