Parimate erialaste oskustega ringkond kuulutatakse katsumuste tulemusel välja pühapäeval kaheteistkümne registreerunud naiskonna vahel.

Naiskodukaitse pikaaegne toitlustusinstruktor ja välikokk Maire Laht loodab, et nädalavahetusel kõik hästi sujub, inimesed oleks toredad ja rõõmsad ning ilm peaks. “Sel aastal üllatame osalejaid uudse “Kuldvillakuga” ja sellise põneva võistlusega nagu “Tuhkatriinu ballile minek”,” rääkis Laht.

Ringkondade kolmeliikmelised võistkonnad saavad end proovile panna välitoitlustusteadmisi ja oskusi nõudvates ülesannetes. Lahendada tuleb osata näiteks köögis ettetulevaid probleeme, valmistada ­toitu, tunda ära toidu- ja maitseaineid ning tunda Rootsi ­katelt, lisaks osata määrata mahtusid. Kõik ülesanded eeldavad osalejatelt naiskodukaitse baasväljaõppel ja välikokakursusel omandatud teadmisi ja oskusi.

Laupäevane pingeline võistluspäev lõpetatakse Simuna rahvamajas, kus toimub pidu pidžaamas ja kohalikud isetegevuslased alustavad hooaega traditsioonilise sügise saabumise tervitamisega.

Üldarvestuses annab osalejatele punkte ka kodune loominguline ülesanne, milleks on valmistada soolane tort teemal “Välitoitlustamine”.

Naiskodukaitse väliköögimeeskonnad on enim väljaõpet ja rakendust leidvad erialarühmad, tagades toitlustuse nii kaitseliidu õppustel kui ka muudel massiüritustel.