Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Valminud on Uudeküla Ha­nela kinnistu keskkonnamõjude hindamise (KMH) programm, mis on 14. maist 7. juunini avalikustatud Tamsalu vallavalitsuses ja valla kodulehel.

Möödunud nädalal külastas Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Christian Matthias Schlaga Euroopa päeva puhul Rakvere reaalgümnaasiumi.

Ühtse sularahaautomaatide võrguga jätkavad Eestis vaid Nordea ja Sampo. Swedbank on loobumisest teatanud juba varem, SEB andis eitavast otsusest teada eile.


Homme hommikul kell kaheksa suletakse üheksa päästekomandot üle Eesti, sealhulgas Võsu komando Lääne-Virumaal.

Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu 3000 doonorilt pärit proovid saadetakse lähiajal teadustööks Sloveeniasse, et saada uut infot leukeemiahaigete laste senisest täpsemaks raviks.

Balkanile laskunud ja seal lumesadu põhjustanud külmalaine äratab lõunatsüklonid uuele elule. Läänemeremaid mitmeks päevaks oma rüppe haarav madalrõhkkond küpseb praegu Egeuse merel.

Eile õhtul tõi üks autojuht Rakvere politseijaoskonda kaks väidetavat kuldsõrmust, mille mustlased olid Sõmeru kandis tema sõidukisse visanud ja bensiini nõudnud.

Tänavu on maanteeameti Ida regiooni põhieesmärkideks teekatete säilitamine ja lepingujärgsete tööde üle järelevalve tõhustamine riigimaanteedel.


Teisipäeval viibis Lääne-Virumaal maakonnavisiidil Leningradi oblasti delegatsioon Venemaalt eesotsas oblasti asekuberneriga põllumajanduse ja kalakasvatuse alal Sergei Jahnjuk.

Klubitööd õppinud Reet Aru jaoks oli juba ülikooli ajal põhieriala väga kõrvaline asi tema tõelise armastuse muusika kõrval. Ka klubi juhatajana töötades on muusikast ammutatud energia see, mis vahel rutiinset igapäeva aitab sisustada.


19. mail toimub Väike-Maarja rahvamaja tagusel platsil aia- ja taimehuviliste kokkusaamine ehk nõndanimetatud rohevahetus.

Maikuu esimesel reedel tähistas Lääne-Virumaa Pensionäride Liit Rakvere rahvamajas pidulikult oma kümnendat sünnipäeva. Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu esindaja Andres Ergma märkis oma tervituskõnes, et Lääne-Virumaa on silma jäänud oma aktiivsete pensionäride poolest.

Lääne-Virumaal kaitseväe kevadist suurõppust Kevadtorm külastanud riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ütles, et nähtu kinnitas fakti: Eestis on oma riigist hoolimine, mis väljendub ka kaitsetahtes, tugev.

Täna on ülemaailmne aidsiohvrite mälestuspäev. Terviseameti andmetel on 4. mai seisuga Eestis HIV diagnoositud 8185 inimesel, mis võrduks ligi poolega Rakvere linna elanikkonnast. 2012. aasta algusest saati on avastatud 123 uut HIV juhtu ning praegu on aids välja kujunenud 362 eestlasel. Need andmed on ametlik statistika ning arvatakse, et tegelikult võib Eestis olla HIVga inimesi ligi 12 000.

Mind on pikemat aega kummitanud küsimus, miks lisandub igal aastal Eestis sadu HIV-positiivseid, kui see on üks väheseid viiruseid, mis on 100% välditav. Miks peaks 25–49aastane inimene valima iseenese nakatumise immuunpuudulikkuse viirusesse?

Ringkonnakohus tühistas eile maakohtu otsuse tunnistada Rakvere linnapea Andres Jaadla süüdi ja karistada teda huvide konfliktiga seonduvates episoodides, sest selles osas on maakohus otsuses põhjenduse puudumisega oluliselt rikkunud kriminaalmenetlusõigust.

Virumaa koolinoorte pallimänguliiga “Võrgud sahisema” kuuenda hooaja superfinaalis võtsid Rakvere spordihallis mõõtu nelja kooli võistkonnad.

Pärnumaal Jõulumäel läinud laupäeval peetud Eesti meistrivõistlustel duatlonis, mis ühtlasi oli Balti karikavõistluste üheks etapiks, startis Eesti sportlaste kõrval hulgaliselt külalisvõistlejaid Lätist, Leedust, Valgevenest ja Venemaalt.

Tokyos jätkuval sumo suurturniiril Natsu-basho sai Eesti sumomaadleja Kaido Höövelson ehk Baruto seitsmenda võidu.

Reedel, 18. mail kell 19 annavad Teatrikohvikus kontserdi Rakvere muusikakooli laulustuudio lõpetajad Mari Liis Nõmmiste, Kristiina Leiman, Ly Kaasik ja Gerli Alavere.

ÜRITUS

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus kell 11 Jututare

Kunda lasteaia juurest kell 15 algab Kevadpäevade matkapäev

Kadrina valla raamatukogus kell 18 kohtuvad huvilistega luuletaja Jürgen Rooste ja muusik Erki-Andres Nuut

SPORT

Rakvere staadionil kell 15.30 Lääne-Viru noorte meistrivõistlused kergejõustikus

Rakvere kunstmurustaadionil kell 18 Eesti noorte PB1-klassi (s 1996) meistrivõistlused jalgpallis, esiliiga: Rakvere JK Tarvas - FC Pirita
 

Kaheksas Kadrina rahvusvaheline kultuurifestival, mis toob 21.-26. maini lavale esinejaid lähedalt ja kaugelt, on pühendatud Kadrina Valla 20 sünnipäevale.

“Terve nädala jooksul tegevusi erinevatele huvigruppidele, avatud näitused erinevates kohtades. Väliskülalisteks on sel korral levimuusikakoor Kadrina sõprusvallast Janakkalast Soomest ja Sakarya segarahvatantsurühm Türgist,” ütles Kadrina rahvamaja kunstiline juht Marge Mägi.

Küsitluses on osalenud  inimest