Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Lääne-Virumaal neli päeva visiidil viibinud viieliikmelist Saksamaa sõprusmaakonna Plöni delegatsiooni juhtinud maavanem Stephanie Ladwig tõdes, et kahel maakonnal on palju ühist ning 23 aastat tagasi alguse saanud sõprussuhe toimib reaalselt mitmes valdkonnas.

Tamsalu-Sääse veeprojektiga ei uuendatud üksnes valla veemajandust, vaid anti ka tänapäevasem ja nägusam väljanägemine Tamsalu linnale, sest korrastati ja renoveeriti linna paljud tänavad, rajati kergteid ja tänavavalgustus.

Öösel süttis põlema Uhtna mõisahoone, mis suures osas hävis tules.

Reedel Jänedal korraldatud vabaühenduste suvekooli väisanud Iraagi Kurdistani parlamendiliikmed ja vabaühenduste esindajad avastasid ehmatusega, et Eesti mõttekaaslased on nende toidu nahka pistnud.

Rakvere Tarva korvpallimeeskonna peatreeneri Andres Sõbra sõnul loobus ta võimalusest kutsuda oma meeskonda ameeriklasest tagamees Brandis Raley-Ross. Põhjuseks oli mängija agendi jäärapäisus.

Sõprussidemed maakondade, linnade ja valdade vahel said uue tõuke pärast Eesti taasiseseisvumist. Eks igal maakonnal ja omavalitsusel on neid tollest ajast mõni kuni mõnikümmend. Paljuski tugines see toona teiste riikide omavalitsuste ja piirkondade poolt noore riigi aitamisele, eeskätt humanitaarabi näol. Toodi riideid ja isegi toitu, majapidamises vajalikku, vahel ka seda, mida vaja ei olnud.

Kas mäletate veel neid sovetiaegseid roosakaid, sinakaid või muud värvi, käsitsi täidetud ja templiga kindlustusdokumente, mille alusel sai lapse 18aastaseks saamisel hüvitist? Seoses rahareformiga oli hüvitise suurus tihtilugu võrdne kõigest kompvekikarbi hinnaga.

Küsitluses on osalenud  inimest