Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Artikkel ilmus 15. mai «Sakalas»

Laupäeval, 19. mail on muuseumide ja teiste mäluasutuste uksed huvilistele tasuta avatud kella 18–23 ja kauemgi.

Venevere haridus- ja kultuuriselts pani kokku raamatu “Venevere koolielu”, mis peaks trükist ilmuma mai lõpus.
Seltsi juht Eerik Lumiste ütles, et kogumikus on umbes 140 lehekülge, põhiliselt sisaldab see inimeste mälestusi, aga ka ajaloolist ülevaadet ja kroonikat.

Ants Leemets vedas kultuuriminister Rein Langiga pudeli šampanja peale kihla, et järgmisel aastal on Rakvere linnusel külastajaid rohkem kui äsja lennusadamas avatud meremuuseumil.

President Toomas Hendrik Ilves ja kaitseminister Urmas Reinsalu külastasid täna kaitseväe suurõppuse Kevadtorm 2012 raames Vinnis asuvat tagalapataljoni.

Kolmapäeva hommikul kella seitsme ajal alustati töid, et tõsta kraanaga Väike-Maarja kiriku tornile tagasi tornikiiver, mille 2010. aasta augustitorm sealt minema viis.

Kui täna sulges uksed üheksa päästekomandot üle Eesti, siis Sakus, Võsul ja Palamusel suletud riikliku komando asemel asuvad valvesse vabatahtlikud.

Tokyos jätkuval sumo suurturniiril Natsu-basho sai Eesti sumomaadleja Kaido Höövelson ehk Baruto kaheksanda võidu.

Möödunud reedel Kuusakoski ASi Pärnu osakonda vanarauda viima läinud mees sai nii ehmatava kogemuse osaliseks, et ettevõte otsustas pärast kundelt vabanduse palumist algatada töötaja käitumise pärast sisejuurdluse.

Vihula vallavolikogu vabastas viimasel istungil vallavalitsuse liikme kohalt Toomas Vareki. Varek esitas soovi ennast vallavalituse liikme kohalt taandada pärast seda, kui möödunud aasta 3. novembri istungil ei saanud vallavolikogu toetust Sirje Kornel, kelle vallavanem Raivo Uukkivi vallavalitsuse liikmekandidaadiks esitas. Varek vallavalitsuse istungitest osa ei võtnud. Nüüd vormistati tema vabastamine.

Rakveres Tallinna tänav 62 hoovis laiutav prügimägi sai kohalike sõnul alguse kõrvalmajast lahkunud üürnikest maha jäänud prahi kokkukorjamisest.

Kaheksa aastat kestnud Kunda linna ja Viru-Nigula valla ühinemisprotsess on taas jõudnud konkreetse ühinemisettepanekuni Kunda linnavolikogu poolt.

19. mail saab Väike-Maarja vallas ära anda keskkonnaohtlikke jäätmeid.

Küsitluses on osalenud  inimest