Rock alistas Juventuse 114:97, Tarvas sai suure kaotuse

Mariel Gregor
Rock ja Tarvas omavahelises mängus.
Rock ja Tarvas omavahelises mängus. Foto: Margus Ansu / Postimees

Korvpalli Balti liigas oli täna võistlustules kuus Eesti klubi. Esimesena lõpetas mängu Tartu Rock, kes sai 114:97 võidu Juventuse üle. Rocki resultatiivseim oli 24 punkti ja 8 korvisööduga Valmo Kriisa, Tanel Kurbas lisas 21 silma. Rock sai oma alagrupis ka kindla esikoha.

Rakvere Tarvas kaotas aga 74:102 Prienaile. Maris Laksa ja Reimo Tamm viskasid Tarva kasuks kumbki 16 silma. Siim-Sander Vene tõi Prienaile 9 punkti, 7 lauapalli ja 6 söötu. Gediminas Orelik viskas 18 punkti. Ka Tarvas pääses alagrupist edasi.

Tallinna Kalev jäi 72:89 alla Riia Baronsile. Emmanuel Okye oli Kalevi edukaim 23 punkti ja 11 lauapalliga, Maris Gulbis oli 28 punktiga lätlaste resultatiivseim. Tallinna Kalevi jaoks lõppes Balti liiga alagrupimängudega.

Raplal tuli tunnistada Šiauliai 100:76 paremust. Rait-Riivo Laane tõi Rapla parimana 20 punkti, võitjate kasuks viskas 23 silma Laurynas Samenas. Ka Rapla ei pääsenud edasi.

Pärnu kaotas 73:102 Pieno zvaigzdesile. Pärnakate resultatiivseim oli 23 silmaga Rain Raadik, Pienole tõi Evaldas Kairys 24 punkti. Pärnakate jaoks jätkub Balti liiga hooaeg ka uuel aastal.

TTÜ alistas viimases mängus 75:52 Palanga meeskonna. Kiur Akenpärg viskas TTÜ kasuks 22 punkti. Palangale tõid 11 punkti Modestas Kumpys ja Mantas Mockevicius. TTÜ sai alagrupis vaid kaks võitu ja edasi ei pääsenud.

Mängude käik:

Rocki ja Juventuse kohtumine algas!

Kui avaveerandit on viis minutit mängitud, juhib Juventus 13:12.

Kurbase kaugvise viib aga 15:14 eduseisu kodus mängivad tartlased.

Kurbas tabab veerandaja lõpus veel ühe kolmese ja avaveerandi võidab Rock 27:21. Kurbase arvel on 13 punkti.

Kui teist veerandaega on mängitud 2 minutit, on pärast Eichfussi korvi Rocki eduseis 38:21.

Kolmene Kriisalt ja veel üks läbimurre Eichfussilt ning tartlased juhivad kohtumist 43:21. Poolaja lõpuni jääb 6 minutit.

2.55 jääb avapoolaja lõpuni ja Rock on ees 52:29.

Rock võidab esimese poolaja 63:33.

Kurbas on visanud 15 punkti, Kriisa ja Eichfussi arvel on 11 silma.

Kui kolmandat veerandaega jääb mängida 6 minutit, on Rocki eduseis 68:43.

Alanud on ka Siim-Sander Vene koduklubi Prienai ja Rakvere Tarva vaheline kohtumine, kus Prienai on 5:0 juhtimas.

Rocki ja Juventuse mängu kolmanda veerandaja võidab Rock 87:60.

Prienai on Tarva vastu teisel veerandajal juhtimas  26:18. Veerandaja lõpuni jääb 8 minutit. Vahetusest sekkunud Vene on visanud kolm punkti.

Kui kohtumise lõpuni jääb 3 minutit, on Rock Juventuse vastu 103:83 eduseisus.

Rock sai Juventuse üle suureskoorilise võidu - 114:97. Valmo Kriisa viskas Rocki parimana 24 punkti ja andis 8 korvisöötu, Tanel Kurbas lisas 21 silma.

Prienai võidab Tarva vastu avapoolaja 37:35. Maris Laksa on Tarva kasuks toonud 13 punkti, Siim-Sander Vene arvel on Prienai poolel 3 silma.

Prienai on kolmandal veerandajal Tarva vastu juhtimas 57:44, kui veerandaja lõpuni jääb 4.55.

Alanud on ka Rapla ja Šiauliai mäng, kus neljaminutilise mängu järel on Šialuliai 4:0 juhtimas.

Samaaegselt visati pall mängu Tallinna Kalevi ning Riia Baronsi kohtumine, mida juhib viieminutilise mängu järel 13:5 Barons.

Prienai juhib pärast kolmandat veerandaega Tarva vastu 74:56.

Rapla kaotas Šiauliai vastu avaveerandi 11:24.

Alanud on ka TTÜ ja Palanga vaheline kohtumine, kus kaheminutilise mängu järel on 6:2 juhtimas TTÜ.

Tarvas on kolm minutit enne kohtumise lõppu Prienai vastu kaotusseisus 67:99.

Tarvas kaotas Prienaile 74:102.

Tallinna Kalev kaotas avapoolaja Riia Baronsi vastu 27:49.

Rapla on Šiauliai vastu jäänud 55:73 kaotusseisu, kui kolmandat veerandaega jääb mängida 1.43.

TTÜ on Palanga vastu juhtimas 43:40, kui kolmandat veerandaega on mängida 8 minutit.

Tallinna Kalev kaotas mängu Riia Baronsi vastu 72:89.

Rapla kaotas 76:100 Šiauliaile.

Pärnu kaotas 73:102 Pieno zvigzdesile.

Võidurõõmu sai aga maitsta TTÜ, alistades 75:52 Palanga.

Kõik mängud on lõppenud!

Mängude eel:

Tartu Rock võõrustab kell 16.00 algavas mängus Juventust. Kell 17.00 algab kohtumine Siim-Sander Vene koduklubi Prienai ja Rakvere Tarva vahel, samal ajal kohtuvad Leedus sealne Pieno Zvaigzdez ja Pärnu. Kell 18.00 visatakse pall mängu Riia Baronsi ja Tallinna Kalevi vahelises kohtumises ning  samal ajal algab Leedus ka Rapla ja Šiauliai mäng. Viimases tänases lahingus lähevad kell 18.30 vastamisi TTÜ ja Palanga.

Postimees hoiab lugejaid mängude käiguga kursis.