Maakonna ratturid saavutasid Soomes kolm esikohta

Esikoha võitnud rattaneiud Merili Sirvel (vasakul), Greete Steinburg ja Anet Sirvel. Foto: Erakogu

Helsingi lähedal Vantaas peetud Korso 96 MTB maratonil sõideti ligi 30kraadises kuumuses, 96 kilomeetri pikkuse põhisõidu võitis soomlane Henri Ojala (aeg 3:25.54,5). Eesti ratturitest parimana jõudis Riivo Schumann (Fixus Sport) finišisse kolmandana.

Väga kõva sõidu teinud Margus Sirvel Rakke spordiklubist (SK) lõpetas sõidu viiendana. Esimesel ringil liidergrupis sõitnud Rainer Neidra (Rakke SK) pidi kahjuks tehnilistel põhjustel katkestama.
Naiste arvestuses õnnestus Rakke SK ratturil Greete Steinburgil võtta kindel esikoht. Kahjuks ei saanud Greete võimeid täielikult võrrelda värske N23 Euroopa maratoni meistriga, kuna soomlaste UCI võistkonda kuuluv Jasmin Kansikas sõitis lühemat distantsi – kaheringilist võistlust.

Kaheringilisel võistlusel oli eestlastest kiireim Siim Eilo (Rakke SK), kes saavutas meeste arvestuses seitsmenda koha. M50 vanuseklassis eksis Toomas Tuuna (Rakke SK) viimasel ringil rajalt ja pidi leppima neljanda kohaga.