R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prokuratuur lõpetas Vihula mõisas juhtunud traagilise tööõnnetuse uurimise

Toomas Herm
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Taastamistööd Vihula mõisas nõudsid kolme inimese elu.
Taastamistööd Vihula mõisas nõudsid kolme inimese elu. Foto: TEET SUUR/VIRUMAA TEATAJA

Viru ringkonnaprokuratuuri loal lõpetati sel nädalal mullu oktoobri lõpus Vihulas juhtunud kolme hukkunuga õnnetuse uurimine seoses kriminaalmenetluse aluse puudumisega.


Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Mari Luugi sõnul selgus kriminaalmenetluse käigus, et tegemist oli õnnetusjuhtumiga. Seega puudus kriminaalmenetluse alus ja uurimine lõpetati.27. oktoobril alustas Vihula mõisas viieliikmeline ehitusbrigaad eelnevalt koostatud kava kohaselt mõisa aidahoone uurimis- ja lammutustöid.Esimeseks tööks oli aidahoone kuivatiosa avariiohtliku katuse lahtivõtmine, demonteerimine ja kasutuskõlblike materjalide ladustamine.Pärast katuse demonteerimist tegelesid töötajad ehitusprahi koristamisega nii kuivati seest kui ka selle ümbrusest.30. oktoobril kella 16.40 paiku varises paekivist tulemüür, mattes enda alla kolm töömeest, kes hukkusid.Kriminaalmenetluse käigus selgitati, et õnnetus juhtus mitme asjaolu kokkusattumise tõttu.Õnnetuse päeval fikseeriti Vihulast umbes 20 kilomeetri kaugusel asuvas Kunda ilmajaamas tuule maksimaalseks kiiruseks 9,4 meetrit sekundis.Et kuivati kohalt oli katus maha võetud, pääses mõjule tuule jõud, mis oli suurem kui tulemüüri vastupanuvõime.Tulemüüri keskmises osas olid pinged 1,6 korda suuremad müüritise arvutustugevusest.Seetõttu võisid müüri varingu põhjustada müüritise omakaalust tekkinud pinged, mida võib järeldada ka müüri keskosa pikisuunalise lõhenemise järgi.Kriminaalmenetluse käigus ei tuvastatud tööohutuse nõuete rikkumisi. Varingut ei olnud võimalik ette näha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles