Juudomaad­lejatele Võrust kuus medalit

Tudu maadlusneiu Epp Mäe
Tudu maadlusneiu Epp Mäe Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Nädalavahetusel Võrus peetud Eesti täiskasvanute ja noorte B-vanuseklassi (U14) juudomaadluse meistrivõistlustelt tõid Lääne-Virumaa judokad koju kuus medalit.

Täiskasvanute arvestuses pidi Tudu maadlusneiu Epp Mäe (Sakura klubi) naiste poolraskekaalu (kuni 78 kg) finaalis tunnistama kogenud tallinlanna Katre Tekkeli paremust ning leppima hõbemedaliga.

Meeste kaalukategoorias kuni 73 kg alistas Sakura judoka Liivar Kongi ipponiga kolm vastast, kuid kahes kohtumises pidi tundma kaotusekibedust. Kokkuvõttes sai ta 25 mehe konkurentsis seitsmenda koha.

B-vanuseklassis triumfeerisid Lääne-Virumaa neiud.

Kuldmedali võitsid Sakura klubi liikmetest Tudu põhikooli õpilane Tuule Sireli Mäe kehakaalus kuni 44 kg ja Vinni-Pajusti gümnaasiumis õppiv Kristin Mäekivi kehakaalus kuni 48 kg ning Ipponi klubisse kuuluv Rakvere gümnaasiumi õppur Brita Saar kehakaalus üle 57 kg.

Medalivõidu tõid koju veel Rakvere gümnaasiumis õppivad õed Laura ja Rahel Kallas: Laura sai hõbemedali kehakaalus kuni 52 kg, Rahel pronksi kehakaalus üle 57 kg. Mõlemad treenivad Sakura spordiklubis.

Kaks kulda, üks hõbe- ja üks pronksmedal kindlustasid Sakura spordiklubi neidudele võistkondlikus arvestuses esikoha ning võitjakarika.

Poiste turniiril saavutas Rakvere gümnaasiumis õppiv Ipponi judoka Allan Posatetski kehakaalus kuni 60 kg väga tugevas konkurentsis viienda koha.