Postkontorit röövinud mees pääseb enne tähtaega vabaks

Aaspere postkontoris toimus rööv mullu jaanuaris.

FOTO: Teet Suur

Mullu sügisel postkontori röövi eest vangi mõistetud Margus Kütt pääseb Viru maakohtu otsusel ennetähtaegselt vanglast välja.


Kohus leidis, et 19aastase Küti võib tingimisi vabadusse lubada, kuid ta tuleb allutada katseajaks elektroonilise järelevalve alla. Jalavõru peab Kütt kohtu otsusel kandma ühe aasta jooksul.

Ka vangla administratsioon leidis, et Küti tingimisi vabadusse lubamine on õigustatud. "Süüdimõistetu käitumine vanglas on olnud korrektne. Distsiplinaarkaristusi tema suhtes kohaldatud ei ole, ta õpib ning tunnistab oma süüd," edastas vangla kohtule.

Küti vabastamist toetasid ka prokurör ja kriminaalhooldaja.

Mullu novembris karistas Viru maakohus Kütti ja tema sõpra Markus Kuznetsovi (20) nägu varjates ja relva kasutades sooritatud röövi eest kaheaastase reaalse vangistusega.

Kolmandana kohtu all olnud Siim Kukk (19) sai sama süüteo eest ühe aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistuse poolteise aasta pikkuse katseajaga.

Süüdistuse järgi panid Kukk, Kuznetsov ning Kütt kuriteo toime mullu 8. jaanuari hommikul kella 10.30 ajal, kui tõmbasid pähe sukad ning sisenesid Haljala vallas Aaspere külas asuva AS-i Eesti Post kontorisse.

Noormehed ähvardasid naistöötajat püstolisarnase esemega ning röövisid lukustamata kassasahtlist punase plekk-karbi koos selles olnud 44 680 krooniga. Samuti said noormehed saagiks kaks telefoni stardikomplekti, mille väärtus oli kokku 79 krooni.

Politsei jõudis noormeeste tabamiseni mullu 22. jaanuaril ning kohus võttis nad röövis kahtlustatuna vahi alla. Selgus, et tegemist oli Lääne-Virumaalt pärit meestega, kes olid varem kriminaalkorras karistamata.

Kohtueelse uurimise lõppedes esitas prokuratuur neile süüdistuse nägu varjates ja relva kasutades sooritatud röövimises, mille eest näeb karistusseadustik ette kuni 15aastase vangistuse.

Tagasi üles