Müürsepp tuli Peterburis Tarva särgis väljakule

Peep Pahv
Martin Müürsepp Tarva särgis Peterburi Spartaki vastu mängimas.
Martin Müürsepp Tarva särgis Peterburi Spartaki vastu mängimas. Foto: Irena Zakurdajeva

Pisut vähem kui kaks ja pool aastat pärast vigastuse tõttu Austraalia liigast naasmist, tuli Eesti viimase kümnendi parim korvpallur Martin Müürsepp taas väljakule. Seekord Rakvere Tarva särgis.

Tarvas pidas Peterburis sõpruskohtumise Venemaa superliigasse kuuluva Spartakiga ning kaotas 86:94.

Müürsepp sekkusmängu vahetusmeeste pingilt esimese veerandaja keskel ning viibis platsil 19 minutit, kogudes selle ajaga 10 punkti ja viis lauapalli.

Tarva suurimad punktitoojad olid Rain Veideman ja Kristo Saage võrdselt 19 punktiga, kusjuures Saage tabas kümnest kolmesest viis. Valmo Kriisa lisas 12 punkti.

Ülejäänud Tarva mängijad: Reinar Hallik 6, Richard Andreson 6, Rain Raadik 4, Janis Vahter 3, Raido Villers 3, Sven Kaldre 2, Jörgen Hiiuväin 2. Ainsana ei käinud väljakul nooruke Oliver Metsalu.

MÄNGU KÄIK

Spartak võidab kohtumise 94:86.

Tarva poolelt sopsab kolmesega Kaldre.

Spartak juhib 91:81. Kohtumise lõpuni on minut ja 17 sekundit.

Tarva mängijad suudavad kolmestega veel vahet vähendada. Nüüd juhib Spartak kõigest 85:79.

Saage kolmene ning Spartak juhib vaid 79:72.

Tarvas võitleb ning hoiab end mängus. 77:65.

Tarva mängijad tabavad kaks kolmest ning vahe väheneb. 72:61.

Müürsepa tabamuse järel on seis 68:55, ent mõni hetk hiljem juhib Spartak juba 70:55. Tundub, et Tarva kaitse ei suuda Venemaa klubi pidurdada.

Spartak on kasvatanud Tarva ees edu kümnele punktile 61:51.

Spartak kipib eest libisema. Kaks korda järjest pannakse pall pealt korvi ning tabloo näitab väljakuperemeeste edu 57:48.

Kaks esimest minutit ei suuda kumbki pool palli korvi saata. Lõpuks saavad selelga siiski hakkama väljakuperemehed, 51:44.

2. VEERAND

Spartak juhib 49:44. Teine veerandaeg on lõppenud.

Teise veerandaja lõpus on Müürsepp tabanud mängust vähemalt ühe pealeviske.

Spartaki edu püsib, ent Tarvas püsib vapralt kannul. 40:35.Väljakuperemeeste treener poleilmselt asjade käiguga rahul ning võtab minutilise mõtlemisaja.

Kriisa kolmese ja Andresoni pealtpaneku järel on seis Spartaki kasuks 38:32.

Võrdne mäng jätkub. Seis on 33:27. Tarva punktitoojaid ei oska kahjuks öelda.

Tarvas on vahet vähendanud ning tabloo näitab Spartaki edu kõigest 26:23.

1. VEERAND

Esimese veerandaja võidab Spartak 26:19.

Müürsepp hiilgab vaheltlõikega ning annab resultatiivse söödu. Tabloo näitab Spartaki edu 22:18.

Seisul 18:11, võttis Andres Sõber minutilise mõtlemisaja.

Eesti meistriliiga teine meeskond läks mängu juhtima 2:0, 4:4 ning 6:5, kuid esimese veerandaja keskel juhtisid juba väljakuperemehed 15:9. Sellel hetkel sekkuski vahetusmängijate pingilt mängu Müürsepp.