Spordiaasta pakkus küllaga rõõmsaid hetki

Rakveres kolmandat korda peetud Eesti ÖÖjooksu finišis, sportlased on poolmaratoni rajal endast kõik andnud.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Spordiaastat Lääne-Virumaal jäävad medalite ja tiitlite kõrval kaunistama maailma tippude osalusel peetud rattaorienteerumise võistlused, aga ka üha popimaks saav ööjooks Rakvere tänavatel.


Tellijale Tellijale

Lääne-Virumaa põnevamatel maastikel ja linnaruumis peetud rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused, mis kujunesid spordisuve suursündmuseks, tõid siitkandi rahvale näha tähtsa mõõduvõtu ühel vähetuntud alal.
Algust tehti Tapal, seejärel oli üks võistluspäev Mõedakul ning teatevõistkondade võidukihutamine Rakveres. Uudistajaid jätkus kõikjale. Au Rakvere Orienteerumisklubile, kes korraldamisega suurepäraselt hakkama sai. Kõige krooniks pudenes Eesti meestelegi medaleid. Üks neist – hõbedane – tuli Rakvere OK mitmekülgsele orienteerujale Tõnis Laugesaarele, kes rahvuskoondist aitas juunioride teatemeeskonna liikmena.

Väsimatult rügab selle nimel, et Rakvere linna kogu maailmas tuntumaks teha, linnavolikogu vastne esimees Marko Torm, kes kutsus ellu omalaadse Eesti Ööjooksu ja korraldab seda nüüd juba mitmendat aastat.
Ööjooksul osalejate arv kasvab tormiliselt ja toob kohale tippjooksjaid kaugemaltki. Kohalikud saavad aga linnatänavatel üksteiselt mõõtu võtta või lihtsalt liikuda ja ennast näidata. Teised jälle tee ääres tuttavatele ja võõrastele lehvitades ning ergutusi hõigates kaasa elada. Võidavad kõik!

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles