Raamatu ja roosi päeval tuleb külla Katri Raik

Katri Raik.

FOTO: Andres Haabu/Postimees

Lääne-Virumaa keskraamatukogu külastajad saavad 23. aprillil, raamatu ja roosi päeval, osta roosiistikuid, meisterdada paberroose ning kell 17.30 avaneb võimalus kohtuda “Minu Narva” autori, Tartu ülikooli Narva kolledži direktori Katri Raikiga.

Tellijale

Katri Raik on silmapaistev naine, kes oma tegemistega pälvinud aastal 2009 Valgetähe III klassi teenetemärgi, aastal 2012 missioonipreemia ja 2013 aasta naise tiitli. Raamatus “Minu Narva” kirjutab autor elust Narvas armastuse ja huumoriga.

“Narva pole linn, vaid riik, ja siin elab narvakeelne rahvas narvitjane. Eesti võim pelgab neid. Kui mõni kõrge riigiesindaja Narvat väisab, on tunne, et ta toob riigi süles Narva ning võtab lahkudes taas kaasa. Siin on piirijärjekorrad ning elatusallikaks salakaubana üle toodav suits ja viin. Kunagine toitja Kreenholm on suletud, töötuse määr üks Eesti kõrgemaid ja sissetulek madalamaid. Aga Narvas on ka valgest betoonist fassaadiga uus kolledžihoone, kuhu on nähtamatute tähtedega kirjutatud EUROOPA. Siin on inimesed, kes pingutavad Narva nimel ja usuvad, et Narval on tulevikku. Minu unistuste Narva ei ole hääbuv paik Euroopa ääremaal, vaid Euroopa eelpost: uhke ja ilus linn, kus inimesed räägivad mitmes keeles, aga ühes meeles,” kirjutab Katri Raik.

Tagasi üles