Triatleedid noppisid medaleid Viitnal

Rahel Kallas võitis meistrikulla tüdrukute B-vanuseklassi rajal.
Rahel Kallas võitis meistrikulla tüdrukute B-vanuseklassi rajal. Foto: Jüri Suurkivi

Viitnal Pikkjärve ääres selgusid läinud laupäeval tänavused Eesti meistrid triatlonis, Lääne-Virumaale võideti kokku 13 medalit: neli kulda, neli hõbedat ja viis pronksi.

Meistrikulla võitsid Viitnal peetud tänavustel triatloni tiitlivõistlustel läänevirulastest Kaidi Kivioja, Markko Etverk, Laura Kallas, Rahel Kallas.

Kaidi Kivioja troonis ajaga 1:07.19 neidude A-vanuseklassis distantsil 0,75 km ujumist, 20 km rattasõitu ja 5,1 km jooksu. Rahel Kallas oli võidukas B-vanuseklassi rajal (0,25 km ujumist, 12 km rattasõitu ja 3,4 km jooksu) tüdrukute konkurentsis ajaga 41.48,7 ning Markko Etverk sai kindla võidu poiste arvestuses ajaga 36.16,8.

Hõbemedali teenisid Viitna triatlonil juunioride arvestuses vaid napilt teiseks jäänud Kadrina triatleet Mart Suurkivi (aeg 59.32), noormeeste A-klassis rakverlane Ralf Tribuntsov (aeg 1:10.57), veteranide 40-klassis põhidistantsi rajal (1,5 km ujumist, 40 km rattasõitu ja 10,2 km jooksu) Meelis Veilberg (aeg 2:13.28,1) ning laste rajal (1,15 km ujumist, 4 km rattasõitu ja 1 km jooksu) poiste E-vanuseklassis Matteus Miilpalu (Vinni VAK).

Pronksmedali pälvisid meistrivõistlustel neidude A-vanuseklassis ajaga 1:16.48,6 Relika Toome (Vinni VAK), tüdrukute E-vanuseklassis Anet Sirvel (aeg 23.28,3), tüdrukute D-klassis ajaga 17.53,0 Mari Miilpalu (Vinni VAK) ning veteranid 40-klassis Ago Veilberg (aeg 2:17.24,5).

Rohkesti oli läänevirulastest triatlonisõpru rahvatriatloni (1,25 km ujumist, 12 km rattasõitu ja 3,4 km jooksu) stardis, kus selgusid parimad naised ja mehed harrastajate hulgas.

Naiste konkurentsis jõudsid etteotsa talvehooajaks valmistuvad suusatajad, esikoha võitis ajaga 40.36,5 Laura Rohtla Vinnist. Rahel Allas (Tamsalu AO SUKL) oli ajaga 42.34,2 kolmas, Kelli Floren (Jaak Mae suu­sa­kool) neljas, Janelle Ta­rum (Sõmeru SPKL) kuues.

Meeste mõõduvõtul jõudis sama pikal harrastajate rajal ajaga 39.10,4 poodiumikohale kogenud suusamees Ulvar Pavlov, kes sai 74 võistleja konkurentsis teise koha.
Koos rahvadistantsi ja Eesti kaitseväelaste meistrivõistlustega osales Viitna triatlonil ligi 500 võistlejat.

Juba homme saavad triatleedid oma võimeid proovida omalaadsel Tudu triatlonil - start 22. korda peetavale MTB Tudu triatlonile antakse Tudu järve ääres kell 17.

Samal päeval algusega kell 11 peetakse Otepää ja Pühajärve ümbruses aga rahvusvahelist triatlonivõistlust TriStar11.1 Estonia.