Mitmevõistlejad jätsid koju kaks hõbedat

Tamsalu kümnevõistleja Eiko Laine tegi Rakveres oma esimese etteaste juunioride klassis ning sai 6236 punktiga neljanda koha. Oda lennutas Eiko Laine 43,50 meetrit. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Rakvere staadion võõrustas kahel päeval Eesti juunioride ja A-vanuseklassi meistrivõistlusi mitmevõistluses, kaks hõbemedalit pälvisid Lääne-Virumaa kergejõustiklasi ühendava KJK ViKe neiud seitsmevõistluses.

Kadrina kergejõustiklane Laura Liisa Lankei kogus A-vanuseklassi seitsmevõistluses (100 m tõkkejooks, kõrgushüpe, kuulitõuge, 200 m jooks, kaugushüpe, odavise, 800 m jooks) 4385 punkti (15,98; 1.59; 11.33; 28,78; 5.25; 38.15; 2.46,96) ning sai 5757 punktiga riigi noorterekordi püstitanud KJK Järvala sportlase Grete Šadeiko järel teise koha.

Naisjuunioride kolme võistleja konkurentsis oli rakverlanna Terje Kaunissaar samuti teine. Ta kogus seitsme alaga 4018 punkti (20,36; 1.62; 10.18; 26,83; 5.46; 31.70; 2.44,56).

Meesjuunioride kümnevõistluses (100 m jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, kõrgushüpe, 400 m jooks, 110 m tõkkejooks, kettaheide, teivashüpe, odavise, 1500 m jooks) läänevirulastel esikolmikusse asja polnud, meistrikulla võitis KJK Lõunalõvi sportlane Taavi Sarapuu 6935 punktiga.

KJK ViKe sportlastel käis aga kogu kahepäevase jõuproovi kestel tihe omavaheline rebimine, millest väljus võitjana lõpuks medalilähedase neljanda koha saanud Tamsalu noormees Eiko Laine 6236 punktiga (11,75; 6.23; 12.70; 1.72; 52,52; 16,09; 39.92; 3.50; 43.50; 4.48.77).

Karel Eesmaa (Tamsalu) oli 6212 punktiga kuues, viiendast jäi lahutama kaheksa punkti.Veiko Aunapuu (Rakvere) oli  6044 punktiga seitsmes, Jorgen Nirgi (Haljala) 5275 punktiga 11. Noormeeste A-vanuseklassi kümnevõistluses oli parima läänevirulasena Madis Joosep Toomel (Rakvere) 4962 punktiga üheksandal kohal. Eesti meistriks tuli 7270 punkti kogunud Karl-Robert Saluri Kose kergejõustikuklubist.

Järgmisel kolmapäeval hakkavad Rakvere staadionil medalite pärast heitlema täiskasvanutest mitme­võist­lejad, samas selguvad Eesti mitmevõistluse meistrid ka B-vanuseklassis.