Vikipeedias algas Lääne-Viru artiklivõistlus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Fragment Vikipeedia avalehelt..

FOTO: Kuvatõmmis Vikipeediast

20. veebruarist 20. märtsini toimub eestikeelses Vikipeedias artiklivõistlus, kus kõik on oodatud osalema Lääne-Virumaa teemaliste artiklitega.

Artiklid Lääne-Virumaast, sealsetest paikadest, sündmustest, inimestest, loodusest ja ajaloost on Vikipeediale ühtviisi väärtuslikud.

Kui 4. veebruaril 2015. aastal oli eestikeelses Vikipeedias Lääne-Virumaa teemalisi artikleid 1076, millest 702 väiksemad kui 1000 tähemärki ja 350 väiksemad kui 500, siis loodetavasti on 20. märtsiks need numbrid sootuks suuremad.

Selleks on aga vaja nii virulaste kui ka teiste huviliste abi.

Lääne-Virumaad puudutavate teemade hulk on suurem, kui võiks esmapilgul arvata. Nii on võistlusel osalejatele on Lääne-Virumaa Keskraamatukogu kokku pannud pika nimekirja võimalikest artiklite kirjutamiseks kasutatavatest raamatutest, mis asub võistluse kodulehel.

Valminud artikleid hindab žürii, kuhu kuuluvad ajakirjanik, Kadrina vallavalitsuse avaliku teabe spetsialist ning Virumaa asjatundja Rein Sikk, Lääne-Virumaa Keskraamatukogu direktor Kaili Õunapuu-Seidelberg ja MTÜ Wikimedia Eesti esindaja.

Loomulikult premeeritakse parimate artiklite autoreid auhindadega, mille panevad välja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti. Nimekiri artiklite kirjutamiseks vajalikest raamatutest ja muu võistlusega seonduv teave asub siin.

    Tagasi üles