Leppe nurgakiviks on Eesti inimene

Indrek Saar.

FOTO: Internet

Kellelegi pole saladus, et nii uue valitsusleppe kui valitsuse kokkupanek kulgesid üle kivide ja kändude. Nüüd võib öelda, et ligi 40 päeva väldanud kurnavad koalitsioonikõnelused päädisid tulemusega, mille pärast sotsiaaldemokraadid ei pea silmi maha lööma. Kuigi kriitikat 8. aprillil alustanud kolme erakonna võimuliidu kohta on jõutud juba omajagu teha, on valitsuse tegevuse alusdokument suunatud üheselt Eesti ühiskonna suuremate murekohtade leevendamisele ja lahendamisele.

Tellijale

Valimiste eel tõid sotsiaaldemokraadid välja, et meie riigi ja rahva jaoks on võtmetähtsusega küsimuseks lapsed – et ükski laps ei kasvaks üles puuduses ja et meie peredesse sünniks rohkem lapsi. Ilma lasteta puudub ju Eesti riigil ja ka meie endi toimetamistel siin maanurgas sügavam mõte.

Meie teiseks suureks eesmärgiks oli palgavaesuse kaotamine. See, et suur hulk inimesi ei saa oma töö eest elamisväärset palka, on ka peamiseks põhjuseks, miks kodumaalt lahkutakse. Madala töötasu kaasnähtudeks on ebakindlus tuleviku ees, terviseprobleemid ja katkised peresuhted.

Tagasi üles