Viru Õlu juhatuse liige: "Oleme hästi hakkama saanud"

40 aastat tagasi keedeti Haljala õlletehases esimene õllevirre.

FOTO: Meelis Meilbaum

7. juulil 1975. aastal keedeti Haljala õlletehases esimene õllevirre. Õlle villimine sai alguse sama aasta 7. augustil. Juhatuse liige Ott Licht ütleb, et 40 aasta jooksul on neil kenasti läinud.  

"Ettevõte, mis tihedas konkurentsis oleval turul on saanud neljakümne aastaseks, on hästi hakkama saanud ja Viru Õlu kollektiiv võib selle üle uhkust tunda," nentis Licht. Joogitööstuses on konkurents karm, lisaks tuleb tootjatel silmitsi seista ka rahvusvaheliste karastusjookide brändidega. "Oleme leidnud oma koha turul ja ennast tõestanud," ütles juhatuse esimees.

Ajaloos tagasi minnes, rääkis esimese õllevirre tegemise juures töötanud Tiina Kungla, et sellel päeval hakati õllet tegema ja segaja ütles ülesse. "Olime kahekesi, tegime esimese keedu ja linnase kogus oli liiga suur võrreldes varem toodetud maltoosa tootmise linnase kogusega. Sellepärast ei pidanud katla segaja vastu ja kogu linnasesegu läks sigadele. Teine tegemine läks juba kenasti," meenutas siiani tehases keetjana töötav Kungla.

    Loe ka neid

    Tagasi üles