T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lääne-Virumaa valib parimaid raamatukoguhoidjaid

Kristi Ehrlich
, toimetaja
Facebook
Comments
Mullu pälvis auhinna Maiga Parksepp (vasakul) Haljala vallaraamatukogust.
Mullu pälvis auhinna Maiga Parksepp (vasakul) Haljala vallaraamatukogust. Foto: Kristel Kitsing

Lääne-Viru maavalitsus ja Lääne-Virumaa keskraamatukogu kuulutavad välja konkursi „Lääne-Viru aasta raamatukoguhoidja 2016”.

„Lääne-Virumaa aasta raamatukoguhoidja 2016” konkursi eesmärgiks on tunnustada nii isikute kui meeskondade kategoorias maakonna raamatukoguhoidjaid, kes on aasta jooksul positiivselt mõjutanud paikkonna elu raamatukogunduse valdkonnas, maakonnas või Eesti raamatukogunduses.

Kandidaadiks võib esitada Lääne-Virumaa küla-, valla-, linna- või kooliraamatukogudes töötava isiku või meeskonna, kes on viimase aasta jooksul paistnud silma innovaatilise ja tulemusliku arendustöö või praktilise tegevusega kutsetöös, täiskasvanute või laste raamatukoguteeninduse alal.

Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud, asutused kui organisatsioonid.  Selleks tuleks esitada kirjalik taotlus-iseloomustus käesoleva aasta 10. oktoobriks Lääne-Viru maavalitsusele aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere, e-posti aadressil haridusosakond@laane-viru.maavalitsus.ee või Lääne-Viru keskraamatukogule aadressil Lai 7, Rakvere 44308, e-posti aadressil lvkrk@lvkrk.ee.

Maavalitsuse ja Lääne-Viru keskraamatukogu esindajatest moodustatud komisjon valib esitatud kandidaatide hulgast tiitliväärilised raamatukoguhoidjad, keda tunnustatakse Lääne-Viru maavalitsuse tunnuskirja ja meenega. Auhinnad antakse kätte raamatukogupäevade ajal toimuval maakonna raamatukogutöötajate seminaril 28.oktoobril.

Esimest korda kuulutati tiitel välja 2011. aastal Sõmerul toimunud üleriigilisel maaraamatukoguhoidja päeval, mil aasta raamatukoguhoidja tiitli meeskonnatöö eest sai Kunda linnaraamatukogu ja isikuauhinna pälvis Lääne-Virumaa keskraamatukogu arendusspetsialist Tiina Kriisa.

2012 aastal pälvis tiitli Lääne-Virumaa keskraamatukogu komplekteerimisosakonna raamatukoguhoidja  Aili Höövelsoo. 2013 aastal sai isikuauhinna Sõmeru raamatukogu direktor Maret Kõre ja parimaks meeskond töötas Tapa linnaraamatukogus.

2014 sai isikuauhinna Lääne-Virumaa keskraamatukogu komplekteerimisosakonna juhataja Iivi Kask. 2015 pälvis auhinna Maiga Parksepp Haljala vallaraamatukogust.

Facebook
Comments
Tagasi üles