Sisukord
Paberleht
Postimees

Veskihuvilised vaagisid Kunda jõe külmumise põhjuseid

2 min lugemist
Eelmisel talvel jäätus Kunda jõgi jällegi nii põhjalikult, et vesi ajas üle kallaste ja ujutas ümberkaudse ala üle. Päästeteenistus kutsus olukorra lahendamiseks appi kopa, mis jää purustas ja vetevoogudele vaba voli andis. FOTO: Meelis Meilbaum

Lammasmäel peetud  Eesti Veskivaramu traditsioonilisel seminaril otsiti seekord lahendust Kunda jõe jäätumise probleemile. Vesi ajab üle kallaste ja häirib ümberkaudseid inimesi.

Tellijale Tellijale

MTÜ Eesti Veskivaramu juhatuse liikme Mae Juske sõnul käsitleti Kunda jõe külmumist keskkonnaspetsialisti Elar Põldvere ettekandes “Teostatud/teostatavad leevendusmeetmed Kunda jõe paisudel”.

Jõe jäätumise probleemile lahendusi otsides võttis uurimisreisi Austriasse ette insener Ergi Prommik. Seal tutvus ta uut tüüpi turbiinide ja seadmetega insenertehnilisest seisukohast. Ergi Prommiku kutsel saabus ettekannet tegema ka Archimedese kruvi spetsialist Thomas Fuchs Saksamaalt, kes jagas oma kogemusi Austria, Saksamaa ja Inglismaa vesiveskite taastamisprojektide näitel. Teema tekitas elevust ja huvi, sest tutvustati kruvikalapääsu, mis Eestis praktikas veel levinud pole.

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto