Karjääriretk viis noored edukaid kodumaiseid ettevõtteid uudistama

Novembri lõpus korraldas Kredex juba teist korda Virumaa koolinoortele karjääriretke, mille eesmärk on aidata õpilastel mõista, millega nad tulevikus tegelda tahaksid, ja aidata kaasa oluliste tulevikuotsuste langetamisel. Tänavu külastas Lääne-Virumaa ettevõtteid rekordarv noori: 95 õpilast viiest koolist.

Tellijale Tellijale

Kredexi kommunikatsioonijuhi Joonas Kerge sõnul tekkis karjääriretkede idee soovist panustada noorte tulevikku ja toimekusse, sest see on ettevõttele oluline teema: oma teenustega toetatakse paljusid kohalikke ettevõtjaid. Ta leiab, et karjääriretked on hea võimalus tutvustada noortele kohalikke tööandjaid ning samas ärgitada neid ettevõtlikkusele. “Tahame noortele sisendada ka kindlust, et kodukant ootab neid alati tagasi. Häid töökäsi on maapiirkondades alati vaja ning miks mitte hakata tulevikus ise tööandjaks oma kodukohas,” selgitas Kerge.

Retkedel tutvustavad inimesed oma tööd ning räägivad, millega nad tegelevad ja kuidas selleni jõudnud on, ja lasevad võimalusel ka noortel endil kätt proovida. Enamik noori on ikka ühe või teise ettevõtte tegemistest kuulnud, kuid paljudel puudub kokkupuude edukate kodumaiste firmadega, millele on pannud aluse ettevõtlikud eestimaalased.

18.06.2021 20.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto