/nginx/o/2017/01/06/6232647t1h0d22.jpg)
Kahenädalane koolivaheaeg pole tähendanud vaid mõnusat äraolemist – nii mõnelegi koolilapsele on õpetajad andnud ülesande lugeda kohustuslikku kirjandust. Paid loevad nõutavat usinalt, kuid milliseid raamatuid neelatakse omatahtsi?
Lääne-Virumaa keskraamatukogu lasteosakond on reedel vahetult enne koolivaheaja lõppu peaaegu tühi.
1. klassi tüdruk Vanessa on käinud siin iga päev. Mitte küll lugemas, tüdrukukest köidavad lauamängud. “Hiljuti pidin lugema raamatut “Jussikese seitse sõpra” ja nüüd andis õpetaja lugeda raamatu “12 kuud”, mõlemad meeldisid mulle,” räägib ta.
Piigaga kaasas olevad vanemad vennad veedavad aega muusikatoas.
4. klassi poiss Feliks ja Fred, kes käib 3. klassis, ütlesid kui ühest suust, et vaheajaks ei antud lugeda mitte midagi.
“Olen ühe raamatu lampi lugenud. See rääkis, kuidas üks mees oli naisega abielus ja see tahtis igasugu asju. Mees pidi minema kala püüdma,” jutustab Fred, kuid ei oska kosta, kas raamat oli hea või mitte.
4. klassi Augustil on “Harry Potteri” 2. osa otsimisel abiks 7. klassis käiv õde Mariel.
Populaarse Potteri-loo esimene osa tuli vaheajal läbi lugeda, pool teed on poisil veel minna. Kuid raamat on nii põnev, et ta on tulnud juba järgmist osa laenutama. Mariel ütleb, et tema luges viimati “Kalevipoega”, mis oli suhteliselt põnev. “Pigem lugesin vaheajal uudiseid ja internetis teadusartikleid,” lisab neiu.
Raamatukogu alumisel korrusel asjatav teise klassi poiss Jesper räägib, et neil on kohustuslikuks lugemiseks Astrid Lindgreni “Vahtramäe Emil”, mis tal on küll pooleli, kuid tegu on igati meeldiva lugemisega.
Kaheksanda klassi neiu Elina, kes on usin raamatulugeja, ütleb, et pole vaheajal ühtegi “päris raamatut” läbi lugenud.
“Ma ei leia enam raamatukogust midagi lugeda. Lugesin netis digiraamatuid. On olemas äpp Wattpad, kuhu noored kirjutavad lugusid. Neid lugesin läbi oma kakskümmend,” räägib Elina.
Koolivaheajaks talle otseselt lugemiskohustust peale ei pandud, kuid teisel semestril tuleb koolis lugeda “Väikest printsi” ja “Kuldset kompassi”. “Homme loen läbi,” lubab neiu.