Sisukord
Paberleht
Postimees

Estonian Cell rajatavas puidutööstuses konkurenti ei näe

1 min lugemist

Eesti metsatööstuse investorid plaanivad miljardi euroga rajada 2022. aastaks puidurafineerimistehase. “On raske peale emotsionaalse kommentaari midagi öelda. Investeerimisplaan on muljetavaldav ja see oleks väga suurepärane, kui Eestisse sellise mastaabiga tööstusinvesteering tuleks,” rääkis Estonian Celli juhatuse liige Siiri Lahe.

Tellijale Tellijale

“Kuna meil puudub informatsioon selle kohta, et nad kavatseksid haavapuidu tarbimises konkurendiks saada, siis ei näe me kokkupuutepunkte. Kui võtame üle maailma paberi puitmassi, tselluloosi tööstused, siis seal on mitmekümnetes miljonites tonnides toodang. Kui Estonian Cell on seal komakohaga, siis see tehas oleks kindlasti suurem, aga nende toodang pole meie otsene konkurent ei toodangu ega sisendi osas,” kõneles ta. “Praegu ei ole kokkulepet, mis võiks olla Eestis lubatav raiemaht. Mõnede arvates on see 9 miljonit, teiste arvates üle 14 miljoni kuupmeetri aastas. Mul ei ole põhjust kahelda, et suurem number oleks jätkusuutlik, ja seda arvestades mahub see tehas Eesti turule ära,” ütles Lahe.

Rühm metsatööstuse investoreid plaanib 2022. aastaks Eestisse rajada puidurafineerimistööstuse, mille tootmisvõimsus oleks 700 000 tonni ning toorainena tarbitava puidu maht kolm miljonit kuupmeetrit aastas. “Tehase täpne suurus ja kontseptsioon pole veel paigas,” ütles selleks asutatud ettevõtte Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto