Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Lapsed kogusid 4,7 miljonit küünlaümbrist ja 1,1 miljonit patareid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kogutud küünlaümbrised. | FOTO: Kuusakoski

Ligi 15 500 last kogus suurte keskkonnakampaaniate “Küünlaümbriste jaht” ja “Patareijaht” käigus nelja kuuga üle 4,7 miljoni teeküünlaümbrise ning enam kui 1,1 miljonit kasutatud patareid.

Võistlus toimus kolmes kategoorias: lasteaialapsed, 1.–6. klasside ja 7.–12. klasside õpilased, kusjuures eraldi arvestati väikeste ja suurte koosseisude tulemusi. Vanemate õpilaste arvestuses said võidu Väike-Maarja gümnaasiumi 9. klass 27 492 ning Valga põhikooli 7.e klass 26 421 ümbrisega.

Kuusakoski juhatuse esimehe Kuldar Suitsu sõnul on “Küünlaümbriste jahi” eesmärk õpetada lastele jäätmete sortimise ja taaskasutuse olulisust. “Alumiiniumist küünlaümbrised ei lagune keskkonda sattudes kunagi, kuid neid saab materjalina uuesti kasutusse võtta,” rääkis Suits. “Tänavu andis oma panuse taaskasutusse rekordiliselt 15 483 last 424 koolist ja lasteaiast üle Eesti. Kõige enam oli osalejaid Tallinnast ja Harjumaalt, Tartumaalt ning Lääne-Virumaalt.”

“Patareijahi” peatoetaja Diili ärijuhi Ave Vahemetsa hinnangul unustavad inimesed sageli, et patareid on keskkonnale ohtlikud jäätmed. (BNS)

Tagasi üles