Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kodanikualgatus kutsub eestlasi üksteist teretama

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sotsiaalteadlased väidavad, et inimeste rõõmus meel aitab kaasa kogu ühiskonna heaolule ning toob ka majandustegevuses märgatavat edenemist. | FOTO: Marianne Loorents

Eesti Kultuuri Koda käivitab esmaspäevast üleriigilise liikumise „Ütle tere!“, mille eesmärk on kutsuda Eesti inimesi üles üksteisele rõõmsalt tere ütlema ja kaasinimeste suhtes hoolivamad olema.

„Otsustasime 2016. aasta suvel Paide arvamusfestivalil, et Eesti elus muutusi soovides peaksime kõik alustama iseendast – millised on meie enda mõtted? Kuidas elame? Kuidas käitume?“ rääkis liikumise eestvedaja Ivi-Els Schneider.

„Loodame, et järgmisel aastal, kui on Eesti 100. sünnipäev, ütleme üksteisele rõõmsalt tere ja oleme kaasinimeste suhtes hoolivamad. Sotsiaalteadlased väidavad, et inimeste rõõmus meel aitab kaasa kogu ühiskonna heaolule ning toob ka majandustegevuses märgatavat edenemist. Teretamine on üks võimalus üksteist märgata, viisakus on hooliva ühiskonna alus," rääkis Schneider.

„Tahame idee viia erinevatesse organisatsioonidesse. Õpetajatel on võimalik lastele anda terega seotud ülesandeid – tere logoga ehete meisterdamine, plakatite joonistamine, videoklippide valmistamine ja nii edasi. Seminaridel ja konverentsidel võiks levitada lihtsalt trükiseid, et teavitada rahvast eetilise käitumise olulisusest. Tere-liikumise algatusgrupp usub ja loodab, et üleskutse leiab rahva hulgas toetust ja elu Eestimaal saab sellest ainult paremaks minna,“ ütles Ivi-Els Schneider.

Loodame, et järgmisel aastal, kui on Eesti 100. sünnipäev, ütleme üksteisele rõõmsalt tere ja oleme kaasinimeste suhtes hoolivamad.

Liikumisega käivituvad mitmed tegevused üle kogu Eesti. Korraldajad soovivad erinevate projektide ja üleskutsetega teretamisele tähelepanu juhtida – seda nii koolides, lasteaedades, õpilasorganisatsioonides kui ka avalikus ruumis. Kampaania raames jagatakse inimestele "Tere" rinnamärke, mida iga huviline kandma saab hakata.

Tere liikumise idee avalikustati Paide arvamusfestivalil 2016. aasta suvel. Festivalil esinesid Ivi-Els Schneider, Raul Rebane ning Peeter Oja, arutelu juhtis Märt Treier.

Eesti Kultuuri Koda ühendab loomingulise tausta või huvidega juriidilisi ja eraisikuid, kes soovivad hoida ja parandada Eesti kultuuri sisemist jõudu ja ühiskondlikku kõnekust, korraldada kultuuri ja loominguga seotud küsimuste regulaarset, loomingulisi praktikaid ühendavat või ületavat avalikku arutelu, väärtustada kultuurikeskkonda ja loomingulist õhkkonda, ühiskonna meelelaadi olulise osana edendada kultuurivaldkonda puudutavaid seadusi ning esindada ja kaitsta oma liikmeskonna huve. (BNS)

Tagasi üles