Vastukaja: linnajuhid ei saa olukorraga hakkama

Rasmus Kits
, lapsevanem ja robootikaõpetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rasmus Kits.
Rasmus Kits. Foto: Marianne Loorents

Ma pole nii ülbet linnajuhi seisukohta varem vist isegi kuskilt lugenud. Küll on hea, et varsti on valimised. Kuidas on võimalik, et abilinnapea ei tea, mis on tema töökohustused? Julgus seda ajaleheveergudel tunnistada väärib muidugi tunnustamist.

Mis kultuurisündmustest me räägime? Rakveres ei toimu ju enam pea mitte midagi. Reklaam on olematu. Tänapäevaseid meediakanaleid ei kasutata. Kuulutus Kroonikeskuse reklaamitahvlil ei ole mitte mingi reklaam. Vaatasin üle näiteks Rakvere kultuurikeskuse Facebooki-lehe. Aprillis kaks sündmust, märtsis mitte ühtegi, veebruaris kaks sündmust, jaanuaris, detsembris mitte ühtegi jne. Kas seda on vähe või palju? Vaatasin üle kultuurikalendri Rakvere linna kodulehel. Kas kalendris kajastatud teatrietendused ja kinoseansid kvalifitseeruvad igaüks eraldiseisvaks kultuurisündmuseks? Kui palju on kalendris sündmusi, mida korraldab Rakvere kultuurikeskus, mitte mõni eraalgatus? Nii naljakas, kui see ka ei ole, endine linna kultuurispetsialist suutis juba praegu enne eraalgatusliku ürituse toimumist tekitada väga palju avalikku arutelu, mis on reklaami mõistes väga heaks eeskujuks. Kas sama saab öelda ka linna korraldatavate ürituste kohta?

Näiteks see jutt, et linn näitab HEV-laste puhul initsiatiivi, on täielik jama. Võin kinnitada, et linn ei tee sisuliselt eriti midagi: kõik võimalused tuleb lapsevanemal endal välja ajada ja linna tugi on minimaalne. Nõustajad-konsultandid laiutavad lihtsalt käsi ja ütlevad: “Raha ei ole. Inimesi ei ole. Töötajaid ei ole. Eripedagoogilist personali ei ole. Väikeklassi loomise võimalust ei ole.”

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles