Mart Suurkivi andis võitjale kõva lahingu

Mart Suurkivi sai ­igipõlise konkurendi Harri Sokuga kirkaima medali nimel võidelda.

Enne triatlonihooaja avalööki võetakse Eestimaa kevades esmalt mõõtu jooksust ja rattasõidust koosneval duatlonil, mille tänavuse karikasarja avaetapp Tabasalus tõi taas kaasa lahingu Kadrina noormehe Mart Suurkivi ja ühe Eesti tugevama triatleedi Harri Soku vahel.

Viimastel aastatel kodustel duatloniradadel nii sarja üldarvestuses kui ka osavõistlustel poodiumikohti vahetanud Sokk ja Suurkivi alustasid kauaoodatud kevadsoojuses toimunud avaetappi viiekilomeetrise jooksuga.

Nobedamad mehed eesotsas juunior Johannes Siku ning Suurkivi endaga läbisid selle 17 minuti ja 21 sekundiga, natuke raskema jalaga Sokk jõudis vahetusalasse viiendana, 30 sekundit hiljem.

Kahe jooksuosa vahele jäänud rattadistantsil pööras Sokk aga oodatult jõudude vahekorra enda kasuks, läbides 20 kilomeetrit üle kahe minuti kiiremini, kui tegi seda tema peakonkurent Suurkivi.

2,5-kilomeetrine jooks tähendas Sokule juba üksnes võidu vormistamist ning duatlonihooaja avaetapil võitis Tallinna mees Suurkivi ühe minuti ja 21 sekundiga. Kahele esimesele kohati hambaid näidanud 17-aastane Johannes Sikk tuli kolmandaks.

“Ma jäin rahule. Hooaja alguseks kontroll, kuidas olukord on. Oli parem, kui ma arvasin,” kõneles Suurkivi.

“Jooks oli kindla peale minek, aga rattas olin tugevam, kui arvasin. Harrile veel vastu ei saa, aga töö selle nimel käib. See on nii pikk protsess, et üleöö kardinaalset muudatust ei tule,” lisas Suurkivi, kes juba sel nädalavahetusel samade konkurentidega esikoha nimel võistlema asub.

Kaarel Trepp , kes võistles Vinni Vabaajakeskuse ridades, ületas finišijoone 11. kohal.

Vinni Vabaajakeskuse ridades võistelnud Kaarel Trepp ületas finišijoone 11. kohal.

Naistest läks esikoht rakverlanna Eleri Etverkile (Vinni VAK), kes edestas koondisekaaslast Paula-Brit Siimarit minuti ja kolme sekundiga ning Merle Rand­oja minuti ja 57 sekundiga.

Tabasalu TK sportlane Katre Meriloo võitis enda arvestuses teise ning üldarvestuses 49. koha.

Tema õde ja klubikaaslane Kaari Meriloo oli enda klassis kolmas ning kokkuvõttes 51. kohal.

1,25 + 5,2 + 1,25 distantsil (jooksmine, rattasõit, jooksmine) võitis Väike-Maarja piiga Maria Liis Alt (Vinni VAK) tüdrukute arvestuses teise ning üldarvestuses 5. koha.

Duatlonihooaja järgmine etapp on juba sel nädalavahetusel Jüris.