Täispikaks triatloniks valmistuv Mart Suurkivi vandus alla põlisele konkurendile

Tabasalu duatlonil napilt Harri Sokule alla jäänud kadrinlane Mart Suurkivi pidi tunnistama laupäeval Jüri duatlonil Soku minutilist paremust.

Jooksust ja rattasõidust koosneva Jüri duatloni starti kogunenud võistlejad olid taas tunnistajateks kahe kange – Harri Soku ja Mart Suurkivi – omavahelisele mõõduvõtule. Sokk, kelle tugevus avaldub reeglina just rattasadulas, liikus pärast esimest, viiekilomeetrist jooksuosa oma meelis­alale teadmisega, et vahe peakonkurent Suurkiviga on kõigest 34 sekundit.

Et vahe polnud teab kui suur, ei hakanud Tallinnast pärit triatleet, kel ühe silmapaistva saavutusena ette näidata ka Ironmani võistluse läbimine ajaga alla üheksa tunni, tempos tagasi hoidma. Jüris ainsa võistlejana 20 kilomeetri pikkuse rattasõidu vähem kui 30 minutiga läbinud Sokk pööras viimaseks jooksuosaks jõudude vahekorra selgesti enda kasuks ning möödunud hooajal karikavõitjaks kroonitud Suurkivi talle mingisugust ohtu enam ei kujutanud.

Duatlonihooaja teine etapivõit tuli Sokule 56 minuti ja ühe sekundiga. Teisena lõpetanud Suurkivi kaotas talle minutiga. Viimase poodiumikoha hõivas Denis Danilkin, kes nädal tagasi jäi Tabasalus neljandaks.

“Kardinaalselt midagi muutunud pole, sest Sokule sobib rattasõit endiselt hästi,” rääkis Mart Suurkivi konkurendi trumbist.

TTÜ-s mehaanikainseneri-õpingutega ühele poole saanud kadrinlane avab järgnevalt triatlonihooaja 10. juunil Paides Eesti karikasarja avaetapil.

Selleks aastaks plaani võetud esimene täispikk triatlonivõistlus on Suurkivil kavas 19. augustil Rootsis.

Laste arvestuses võitis Tabasalu duatlonil Väike-Maarja piiga Maria Liis Alt tüdrukute arvestuses teise ning kokkuvõttes neljanda koha. Üldarvestuses kaheksandana finišijoone ületanud Etriin Etverk sai oma vanuseklassis samuti hõbedaväärilise tulemuse.

Triatlonihooaja peatse saabumisega tehakse duatloni karikasarja nüüdsest paus ning jätkatakse septembrikuus Saaremaa duatloniga.