Greete Steinburg pedaalis esimeseks

Greete Steinburg (nr 57) hoidis Rakke/Purustaja Naiskonna lippu kõrgel.

Mulgi rattamaratoni 50 km distantsil oli kiireim naine taas Rakkest pärit Greete Steinburg (Rakke/Purustaja Naiskond), kes läbis trassi keskmise kiirusega 24,9 km/h, lõpetas ajaga 2:00.41. See aeg asetas ta üldjärjestuses 52. kohale.

Greete Steinburgile tuli võit üllatusena. “Väga keeruline päev oli – tühi tunne, jõudu polnud, palav. Loodan, et järgmised etapid on enesetunde osas paremad. Kuidagi siiski jõudsin lõpuni,” ütles Steinburg.

Maris Kaarjärv (Rakke/Purustaja Naiskond) oli oma arvestuses esimene ning lõpetas üldjärjekorras 153. kohal.

Meie maakonna sportlastest ületas oma vanuseklassi hõbedamees Margus Sirvel (RR Siplased/Laada Cafe) finišijoone üheksandana.

Tema klubikaaslased Ivar Vaab ja Madis Sildvee saavutasid üldarvestuses vastavalt 16. ja 17. koha. Mirko Põldma pedaalis üle lõpujoone 20. kohal.

Noorte- ja matkasõidu pani kinni spordiklubi Rakke meeskonna ridades sõitnud Joosep Veelmaa.

Meeste vabaklassi võitja Marius Kaarjärv (SK Rakke) oli viies. Rakke klubi kiireim neiu Eliise Kivistu saavutas üldarvestuses 39. koha, kuid N12 klassis tegi tubli neljanda tulemuse.

Kokku registreerus pikale distantsile 562, lühikesele 157 ja lastesõitudel lustis 148 noort sporditähte. Maratoni korraldaja Kristjan Kivistiku sõnul on tegemist kogu sarja osalusrekordiga.  “Mul on hea meel, et Viljandisse on lisaks kultuurihuvilistele tee leidnud ka rattasõbrad. Meie sari tähistab tänavu oma kolmandat hooaega ja nii suurt registreerunute arvu pole varem olnud,” ütles Kivistik. Järgmine mõõduvõtt Bosch Eesti Maastikurattasarjas toimub 10. juunil Jõelähtmel, kus lisaks tavapärasele distantsile on plaanis ka 91 km pikk XXL-sõit.