Väike-Maarja sangpommimehed krooniti Euroopa meistriks

Mai keskel Lätis Daugavpilsis toimunud Euroopa meistrivõistlustel sangpommispordis tõid Väike-Maarja mehed Eestisse medaleid.

Eesti veteranide meeskond saavutas meeskondliku Euroopa karika võidu. Vanuseklassis 65–69 võistelnud Väino Stoltsen (kehakaal kuni 85 kg) osales pika tsükli tõukamises. Ta tõukas kahte 16-kilogrammist sangpommi kümne minuti jooksul 50 korda ja saavutas Euroopa meistritiitli.

Teise kuldmedali võitis Ennu Aoveer, kes võistles vanuseklassis 75+. Tema tõukas 12-kilogrammiseid sangpomme kümne minuti jooksul 74 korda.

Teisel päeval osales Ennu Aoveer ka kahevõistluses. Esimesel alal, lühikeses tõukamises tõukas Aoveer kaks 12-kilogrammist sangpommi kümne minuti jooksul 100 korda. Teisel alal, rebimises rebis mees 12-kilogrammist pommi kümne minuti jooksul 201 korda. Kahevõistluse kogusummaks kogunes 401 punkti ning sellega saavutas Aoveer võistlustel teisegi Euroopa meistri tiitli.

Euroopa parimate mõõduvõtul osales sportlasi 21 Euroopa riigist.