N, 30.11.2023

Noored leiavad tee raamatukokku suvelgi

Anette Mai Samolberg
, suvereporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jahedal suvel on raamat tore kaaslane. Lääne-Viru keskraamatukogu andmetel käivad noored lugemisvara usinalt laenutamas ka koolivaheajal.

Poiste lemmikuks on rootsi autorite Åsa Larssoni ja Ingela Korselli sari “Pax”, kus teismeliste igapäevaelu on põimitud fantaasiarohkete seiklustega. 9–12-aastastele lugejatele mõeldud raamatud teevad eriliseks illustratsioonid. Teosed on raamatukogu noorte lugejate seas nii populaarsed, et tihti on need kogu suve välja laenutatud ja ootejärjekord pikk.

Tüdrukutele meeldib kõige rohkem videoblogija – moodsas keeles juutuuber – Zoe Suggi sari “Tüdruk Online”. See on nõnda populaarne, et müügilettidelt tihtipeale selle raamatuid ei leia. Raamatukogu laste- ja noorteosakonna töötajate sõnul on raamatukogustki neid keeruline kätte saada. Tahtmine kõnealuse sarja raamatuid lugeda on suur, lausa nii suur, et ka ingliskeelsed variandid on välja laenutatud.

Facebook
Comments
Tagasi üles