Lugemiskoer Heku läks pensionile

Lugemiskoer Heku läks pensionile. FOTO: Marianne Loorents

Mai lõpus toimus Lääne-Virumaa keskraamatukogu lasteosakonnas lugemiskoeratiimide hooaja lõpuüritus, kuhu olid kutsutud kogu hooaja vältel vähemalt kaks korda lugemas käinud lapsed ja nende vanemad. Tegemist oli ka lugemiskoer Heku pensionile saatmisega. Sügisest käib raamatukogus edasi ainult üks lugemiskoer – Nalle.

Tellijale Tellijale

Basset Hector ehk Heku ja tema omanik Riina Rooberg asusid raamatukogus tööle 2014. aasta sügisel. “Lugemiskoertest ei teadnud raamatukogus siis veel mitte keegi, aga ühel suvepäeval tuli Riina raamatukogu lasteosakonda ja tegi meile selgeks, kuidas ja mismoodi asjad käivad,” rääkis lasteosakonna juhataja Reet Tomband. Riina oli äsja osalenud teraapiakoerte laagris Peipsi järve ääres ning uutest teadmistest tulvil.

Selleks et Heku harjuks raamatukoguga, käis Riina temaga paar korda pikemaid tutvumisringe tegemas. Sinna, kuhu Heku lõpuks rahulikumalt magama jäi, otsustati teha lugemismaja – lasteosakonna muinasjututuppa. Ametlik töövestlus peeti raamatukogus 19. augustil 2014. aastal, siis lepiti kokku, et lugemisüritused hakkavad toimuma kaks korda kuus laupäeviti.

08.12.2021 09.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto