Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Juhtkiri: hirmul on suured kõrvad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Virumaa Teataja. | FOTO: Meelis Meilbaum

Lääne-Viru korrakaitsjate huviorbiiti jõudis nädalavahetusel mitu murettekitavat teadet mehest, kes näitas avalikes kohtades üles ebatervet huvi vastassugupoole vastu.

Kui Kisuvere külas piirdus asi liputamisharjutusega, siis Pajusti kergliiklusteel kiskus lugu suisa nii rõvedaks, et mees krahmas tervisekõnnil viibinud naise pükste järele, üritades neid maha sikutada ja end sel kombel rahuldas. Mõlema juhtumi puhul toodi välja liputaja sõiduki sarnane kirjeldus, teise puhul ründaja peast eemale hoidvad kõrvad.

Haige lugu, mis paneb taas kõiki sügavalt järele mõtlema ja manitseb lastevanemaidki suuremale ettevaatlikkusele: täna demonstreerib liputaja oma “kehavõlusid” täiskasvanud naistele, kuid homme võib tema ohvriks sattuda juba laps.

Igal juhul ei röövi need juhtumid vanematelt mitte ainult meelerahu, vaid ka ööune. Mõnel puhul sedavõrd, et peljatakse järgnevatel päevadel õhtuhämaruse saabudes juba rutiiniks muutunud terviseringile minna. Nii mõnigi paneb lemmikharrastusele punkti hetkeni, mil saabub rahustav teade, et pervert on tabatud. Kuni seda pole juhtunud, ei ole tagatud ka meelerahu. Niikaua on naised iga sõiduki lähenedes ärevad ja üritavad veenduda, ega tumedat värvi auto roolis pole peast eemale hoidvate kõrvadega meest.

Inimeste turvalisus seondub vaid sellega, kui kauaks me suudame perverte ühiskonnast ­eraldada.

Loodetavasti ei ole kõnealuseid juhtumeid politseil eriti raske menetleda. Niisuguste puhul on tavapärane, et esmalt vaadatakse üle analoogsete tegude eest vangi mõistetud ja hiljuti kinnipidamisasutusest vabanenud mehed.

Sõiduki olemasolu tõmbab kahtlusaluste ringi veelgi koomale.

Virumaa Teataja ühineb nendega, kelle hinnangul tuleks seksuaalkurjategijate karistusi tunduvalt karmistada, sest aeg on näidanud – istuvad nad kinni lühemat või pikemat aega, välja tulles jätkavad ikka oma tegevust. See on loodusest juba nii sätitud ja nad ei saa ise sinna midagi parata. Seetõttu seondub inimeste turvalisus vaid sellega, kui kauaks me suudame perverte ühiskonnast eraldada. Eluaegset vanglakaristust neile ei määrata, kuid tänapäeva arenenud meditsiini silmas pidades peaks alternatiive jaguma.

Tagasi üles