Tulevikus saab Jänedalt mööda kergteed Kõrvemaa matka- ja suusakeskusesse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jäneda-Aegviidu kergliiklustee.

FOTO: Eva Klaas

Järgmisel aastal rajatakse Aegviidust Pillapalus asuva Kõrvemaa matka- ning suusakeskuseni 3,2 kilomeetri pikkune kergliiklustee.

See on loogiline jätk Aegviidust Jänedale kulgevale umbes seitsme kilomeetri pikkusele kergteele ning nii saab liikuda mööda katkematut kergliiklusteed Jänedalt Kõrvemaa matka- ja suusakeskuseni.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab Aegviidu valda kergtee rajamisel 481 000 euroga, kokku läheb ehitus maksma 566 000 eurot.

Aegviidu vallavanem Riivo Noor ütles, et kõigepealt tehakse eeltöid, ehituseks läheb järgmise aasta suvel. Tee peab valmis saama tuleva aasta oktoobris.

Noor sõnas, et kergliiklustee rajamine on väga oluline, sest see teelõik Piibe maantee ääres on Aegviidu kandis üks ohtlikumaid.

Praegust Jäneda ja Aegviidu vahelist kergliiklusteed kasutavad väga tihti nii kohalikud kui ka piirkonna külastajad, seal liigutakse nii jalgsi, ratastega kui ka rulluiskudega. “Vahel olen nalja pärast öelnud, et sinna peaks valgusfoori paigaldama,” kõneles Noor.

Tapa vallavanem Alari Kirt väljendas samuti heameelt, et kergliiklustee Jänedalt Kõrvemaa matka- ja suusakeskuseni pikeneb. “See on oluline tervele piirkonnale,” ütles Kirt, ja viitas Põhja-Kõrvemaa maastikualale ning Valgehobusemäele.

Praegugi teevad piirkonna omavalitsused ja ettevõtted tihedat koostööd, kasvõi kergliiklusteede ja suuremate matkaradade talvisel korrashoiul ning igaaastast presidendimatka korraldades. Samuti pakuvad ettevõtjad ühiseid pakette. “Siin tuleb valla- ja maakonnapiirid unustada ja vaadata piirkonda kui tervikut,” märkis Kirt.

Aegviidu vald renoveerib 880 000 euroga ka Aegviidu veduridepoohoone, mis võetakse kasutusse Kõrvemaa tervisespordikompleksi keskusehoonena, EAS toetas projekti 748 000 euroga.

Hoone esimesele korrusele rajatakse spordivarustuse laenutus- ja hooldusruum ning tualettruumid. Ka paigaldatakse sinna turismiinfo e-kiosk. Teisel korrusel hakkavad asuma riietus- ning pesemis- ja saunaruumid, kolmandal korrusel konverentsisaal koos abiruumidega, kus on võimalik enne üritusi nõu pidada ja mida saab suurürituste ajal kasutada staabina.

Tagasi üles