N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Muusikapäev pakub põnevat kuulamist kogu perele

Virumaa Teataja
Muusikapäev pakub põnevat kuulamist kogu perele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viiendal rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril leiab Eestis aset ligi 120 tasuta kontserti, neist neli Lääne-Virumaal.

Muusikapäeval kell 12 algab Väike-Maarja kirikus Ago Tindi orelikontsert, kell 14 musitseerib Palmse mõisas klaveril Rein Rannap, kell 16 astub Tapa kultuurikojas kuulajate ette sopran Ksenia Kuchukova, keda saadab klaveril Helin Kapten, ning kell 17 esineb Rakvere gümnaasiumis Virumaa noorteorkester Toivo Peäske juhatusel.

Muusikapäevale paneb õla alla üle 750 muusiku, kes esindavad eri žanreid alates klassikast ja džässist ning lõpetades pärimusmuusikaga.

Kuna muusikapäeval soovitakse tasuta helikunstielamust pakkuda võimalikult paljudele huvilistele, kõlab muusika nii kontserdisaalides ja kultuurimajades kui ka kaubanduskeskustes, trammides, raudteejaamas ja turul.

Muusika toovad publikuni nii tänased kui ka homsed armastatud interpreedid, kes esitavad suurepärast muusikat väga erinevatel instrumentidel ukulelest saksofonini.

“Muusikapäev on sel aastal pühapäeval, mistõttu on programm varasemast mõnevõrra erinev. Soovime pakkuda peredele ühist vaba päeva veetmise võimalust, samuti näiteks võimalust väljasõiduks,” rääkis muusikapäeva projektijuht Marili Jõgi.

Kontserdiprogramm on koostatud nii, et igaüks võiks leida sellest endale huvipakkuvat.

Juba teist aastat on muusikapäeval kavas ka kontserdid väljaspool Eestit, täpsemalt Inglismaal, Ameerika ühendriikides, Norras, Austrias ja Saksamaal, kus esinevad säravad noored Eesti muusikud.

Rahvusvahelist muusikapäeva üleeestilist kontserdiprogrammi on korraldatud 2013. aastast. Tegemist on hea tahte projektiga, mille eesmärk on juhtida tähelepanu muusika rollile ning olulisusele igapäevaelus, propageerida muusikakultuuri ja tutvustada muusikuid.

Tagasi üles