Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Rakke kool alustas õppeaastat lennukalt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Rakke koolis toimus lennundusnädal. Oma lennumasinat näitas ka ettevõtja Oleg Gross. | FOTO: Erakogu

Rakke koolis on pikaajaline traditsioon tähistada Eesti vabariigi õhukaitse ülema Richard Tombergi sünniaastapäeva. Richard Tomberg oli Eesti vabariigi sõjaväelane, õhukaitse ülem ja kindralmajor, kes andis suure panuse Eesti lennuväe arendamisse kahe maailmasõja vahelisel perioodil.

6. septembril möödus kindralmajori sünnist 120 aastat ning selle tähistamiseks korraldas Rakke kool lennundusnädala, mis sisaldas tegevusi kogu kooliperele. Et lennundusmaailma paremini sisse elada, said õpilased lennutada nii paberlennukeid kui ka tuulelohesid, stendid kujundati lennunduse ajaloo ja tsiviil- ning militaarlennunduse teemal.

Lisaks said stendidele kevadel joonistatud lennukipildid ning õpetajate omaloomingulised luuletused lennukitest.

Kindralmajor Richard Tombergi pidulik mälestusaktus toimus kooli saalis ning kohal olid lisaks õpilastele külalised õhukaitsest: nooremleitnant Kadi Kangur ja seersant Olle Zvirik. Richard Tombergi perekonda esindasid pojapojad Hanno ja Herki Tomberg ning kindralmajori minia Ene Tomberg.

Külalisi tervitas Rakke vallavanem. Peale aktust demonstreeris Tapa õhutõrjepataljon kooli staadionil mitmesuguseid õhutõrjevahendeid.

Tagasi üles