Festival viib Nukufilmi maale

FOTO: Arvet Mägi

2012. aastal toimus Tapal Priit Pärna 1. animafilmifestival. Esiplaanil noored animaatorid.

Eile alanud filmifestivalil “Kino maale” tehakse kummardus Nukufilmi loomingule ja see pakub vaatajatele üle Eesti kolm värviküllast nädalat.

Priit Pärna animafilmifestivalist välja kasvanud filmifestival “Kino maale” keskendub animatsioonile, eeskätt Nukufilmi kuue aastakümne loomingule.

Uue festivali peakorraldaja Indrek Jurtšenko rääkis, et eelmiste aastate kogemus näitas, et Priit Pärna animafilmifestivali alafestivali “Kino maale” saatis suur edu ja soe vastuvõtt. “Sellest innustatuna leidsime, et on aeg korraldada uus filmifestival, mis oleks suunatud kultuuri- ja haridusasutustele Eesti maapiirkondades,” kommenteeris Jurtšenko.

Filmifestivalil “Kino maale” saavad kaasa lüüa kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti, näidates 9.–29. oktoobrini festivali programme. Jurtšenko sõnul näitavad filme raamatukogud, kultuuri- ja rahvamajad ning koolid ja lasteaiad. Kokku on festivalifilmide näitamiskohti üle 100. “See on ilusaks sümboolseks kingituseks nii laste ja noorte kultuuriaastale kui ka Eesti vabariigile 100. sünnipäevaks,” lisas Jurtšenko.

Filmifestivali “Kino maale” fookus on tänavu animatsioonižanril ning suuresti Nukufilmi 60. sünnipäeval. Nii ongi vanim animatsioon 1957. ja värskeim 2017. aastast.

Koostöös Nukufilmiga on kokku pandud nostalgiahõnguline koondprogramm, kus väikestel animafilmisõpradel on avastamis- ning suurtel äratundmisrõõmu. Kaks programmi on pühendatud tänavustele juubilaridele, kelleks on animaator Mati Kütt, kes tähistab 70. sünnipäeva, ning kuuekümneseks saav režissöör Hardi Volmer.

Festivali kavas on üheksa põhi- ja kolm eriprogrammi, animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele. Festivali eriprogrammide näitamisega löövad taas kaasa Elron, Go Bus ja Eesti kaitsevägi. “Koostöös Nukufilmi lastestuudioga jätkame oma olulisimat missiooni – noorte animaatorite koolitamist,” ütles Indrek Jurtšenko.

Festival “Kino maale” jõuab tänavu peaaegu kõikidesse Eesti maakondadesse.

Huviline saab infot endale lähima kinosaali ja näidatavate filmide kohta aadressilt www.kinomaale.ee.

Tagasi üles