Teatris tulevad kokku Eesti McMurphyd

Üllar Saaremäe McMurphy rollis lavastuses "Lendas üle käopesa".

FOTO: Rakvere Teater

Rakvere teatris kohtuvad 27. oktoobril kell 22 sarjas "RT vestleb" kolm Eesti teatri eri aegade McMurphyt: Üllar Saaremäe, Tõnu Kark ja Hannes Kaljujärv. Vestlusõhtut juhib Jüri Aarma.

“Lendas üle käopesa” on saanud kuulsaks nii Ken Kesey romaanina, Dale Wassermani dramatiseeringuna kui ka Miloš Formani viis Oscarit võitnud filmina. Eestis on lugu jõudnud lavale kolmel korral.

Rakvere teatris hiljuti esietendunud Eili Neuhausi lavaversioonis mängib hullumajja saabuvat uljast huligaani Randle P. McMurphyt Üllar Saaremäe.

Eesti esimeseks McMurphyks oli Tõnu Kark, kes astus lavalaudadele noorsooteatris 1985. aastal esietendunud versioonis, mille lavastas Vjatšeslav Gvozdkov. Lavastus sobitus inimese ja valitseva korra vastandustest rääkides tolle aja ühiskondlikku konteksti ning mõjus seetõttu eriti aktuaalselt.

Teist korda jõudis materjal publiku ette 2004. aastal Vanemuise teatris, kui Mart Koldits selle diplomitööna lavastas. Siis mängis peaosalist Hannes Kaljujärv.

Kolm Eesti McMurphyt vestlevad sel reedel pärast õhtust etendust "Lendas üle käopesa" Rakvere teatri suures saalis. Vestlusel osalemine on tasuta, tulla saab ka ilma etendust vaatamata. Teatrikohvikus on väljapanek kõigi kolme lavastuse fotodest.

Tagasi üles