Elu esimene vaateaken

Johanna Konso on võtnud hetkeks istet Sõbralt Sõbrale poe vaateaknal kohvitassi taga, klassiõde Elise Poom raamaturiiuli ees – mida teie nende kujundatud aknas märkate?

FOTO: Meelis Meilbaum

Kas teate, mis on ühist koolivaheajal ja Aasukalda päästekomandol, kodutute loomade varjupaigal ja Sõbralt Sõbrale poel? Jah, õige, seal võib asjatada. Täpsemalt: teha ühiskonnaõpetuse praktikatunde.

Tellijale

Elise Poom, Johanna Konso ja Liina Lippasaar, Rakvere reaalgümnaasiumi abituriendid, toimetasidki koolivaheaja esmaspäeval kaupluses Sõbralt Sõbrale. Nende poepoolne praktikajuhendaja Karin Põdra ei jõudnud tüdrukuid ära kiita: pikal stangel said riided siuhti sildistatud ja viuhti oma kohtadele viidud. Kui ta neidudelt aga küsis, milline poenurk vajaks nende meelest kõige enam uuendamist, kõlas vastus: vaateaken. Päris suur suutäis, mõtles juhendaja, aga jättis selle mõtte enda teada ning andis noortele võimaluse.

Seitse tundi hiljem seisid tüdrukud rahulolevatena vaateakna ees: klaaskapis istus sügisrõivais mannekeen kohvikruusi taga, kaaslaseks end soojal lambanahal sisse seadnud kaisukaru, nagis rippus ­vihmavari, raamaturiiulisse olid sätitud kirjandusteosed ja vinüülplaadid.

Tagasi üles