Sisukord
Paberleht
Postimees

Elu esimene vaateaken

2 min lugemist
Johanna Konso on võtnud hetkeks istet Sõbralt Sõbrale poe vaateaknal kohvitassi taga, klassiõde Elise Poom raamaturiiuli ees – mida teie nende kujundatud aknas märkate? FOTO: Meelis Meilbaum

Kas teate, mis on ühist koolivaheajal ja Aasukalda päästekomandol, kodutute loomade varjupaigal ja Sõbralt Sõbrale poel? Jah, õige, seal võib asjatada. Täpsemalt: teha ühiskonnaõpetuse praktikatunde.

Tellijale Tellijale

Elise Poom, Johanna Konso ja Liina Lippasaar, Rakvere reaalgümnaasiumi abituriendid, toimetasidki koolivaheaja esmaspäeval kaupluses Sõbralt Sõbrale. Nende poepoolne praktikajuhendaja Karin Põdra ei jõudnud tüdrukuid ära kiita: pikal stangel said riided siuhti sildistatud ja viuhti oma kohtadele viidud. Kui ta neidudelt aga küsis, milline poenurk vajaks nende meelest kõige enam uuendamist, kõlas vastus: vaateaken. Päris suur suutäis, mõtles juhendaja, aga jättis selle mõtte enda teada ning andis noortele võimaluse.

Seitse tundi hiljem seisid tüdrukud rahulolevatena vaateakna ees: klaaskapis istus sügisrõivais mannekeen kohvikruusi taga, kaaslaseks end soojal lambanahal sisse seadnud kaisukaru, nagis rippus ­vihmavari, raamaturiiulisse olid sätitud kirjandusteosed ja vinüülplaadid.

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto