Sisukord
Paberleht
Postimees

Kaemus: “Thor: Ragnarök” – kitš parimas mõttes

1 min lugemist
“Thor: Ragnarök”. FOTO: Internet

Uusim jagu suurest kangelasfilmide seeriast on kohati labane ja etteaimatav ning teeb igasugusest hävingust üsna šabloonse vaatemängu. Samas on see vaatemäng põrgulikult võluv.

Tellijale Tellijale

Kui inglise filmi- ja teatrilavastaja ning näitekirjanik David Hare külastas 2012. aastal Tallinna, et visata pilk peale tema näidenditel põhinevatele lavastustele (“Amy seisukoht” ja “Vertikaaltund”), jagas ta ühes vestlusringis ka oma muljeid filmimaailmast. Ta mainis nii muuseas, et Cate Blanchett (“Sõrmuste isand”, “Kääbik”) olevat talle kurtnud, et tema vanuses naisterahvale pole meelepäraseid rolle ei teatrilaval ega filmis. Heal juhul on saadaval mõni särava nooriku ema või ärajoonud vanatüdruku roll.

Väheke arengut on ses vallas toimunud ja uues “Thoris” paistab Blanchett nautivat oma rolli pahalase Helana. Blanchetti kõrval on teine klassik, kelle antagonistlik roll oli kaunikesti sümpaatne: Jeff Goldblum (“Iseseisvuspäev”, “Grand Budapest Hotel”) ekstsentrilise ja surematu Suurmeistrina andis tervele filmile omapärase nostalgilise tooni.

26.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto