Nukrad postid on uute vallasiltide ootel

FOTO: Marianne Loorents

Tamsalu vald on ajalukku kadunud, postid ootavad Tapa valla algust tähistavat silti.

Vallapiiride muutumine tähendab ka seda, et teise kohta tuleb tõsta maan­teede ääres olevad piiritähised. Mõnel pool on sellega juba algust tehtud.

Tapa vallavanem Alari Kirt rääkis, et töö juba käib ja näiteks Rakvere–Väike-Maarja maanteelt on Tamsalu valla piire tähistavad sildid maha võetud.

“Vaatame üle, milliseid vanu silte saab kasutada, ja kui selgub, kui palju on vaja uusi tellida, võtame hinnapakkumise,” kõneles Kirt. Kui palju valla kassast selleks raha kuluda võiks, Kirt öelda ei osanud. Üks vallasilt maksab mõnisada eurot.

Tema sõnul läheb sildimajanduse kordasaamisega veidi aega. Vallavanem avaldas lootust, et novembri lõpuks saab ehk asjad aga siiski ühele poole.

Kõigepealt tegelen inimestega, siis ­hakkame siltidega tegelema.
Einar Vallbaum, Viru-Nigula vallavanem

Mis saab vanadest siltidest, mis kasutamist ei leia, Alari Kirt öelda ei osanud. “Võibolla paneme oksjonile,” lausus ta naerdes.

Kanepi vallas asuv Eesti maanteemuuseum on saatnud kõikidele valdadele palve saata neile üks komplekt ajalukku kadunud valdade silte, et rajada nendest sildimägi. “Vaatame, miks mitte ka neile saata,” sõnas Kirt.

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum ütles, et pole sildimajanduse kordategemisega kiirustanud, sest vallas on tähtsamaidki asju, mida teha. “Kõigepealt tegelen inimestega, siis hakkame siltidega tegelema,” lausus Vallbaum.

Viru-Nigula vallavanem avaldas lootust, et riigiteedel teeb asja ära maanteeamet. Kuid päris nii see pole.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna alalise liikluskorralduse koordinaator Ergo Tammel rääkis, et kuna kohalikud omavalitsused saavad muudatuste tegemiseks toetust, eeldab maanteeamet, et halduspiiride muutmise ja tähistamisega seotud kohanimetähiste ümbertõstmise, eemaldamise ning täiendavate kohanimetähiste riigimaanteede äärde paigaldamise teeb halduspiiride muutja ehk kohalik omavalitsus.

“Lisaks eelnimetatule märgime ära, et valdavalt on kohanimetähised paigaldatud samale alusele koos maakonna piire tähistavate märkidega, mistõttu oleks otstarbekas mõlemad märgid välja vahetada või eemaldada sama ettevõtmise raames,” sõnas Tammel. Ta lubas, et mõistlike lahenduste leidmiseks tehakse kohalike omavalitsustega kindlasti koostööd.

Küll tuleb aga täiendavate liiklusmärkide paigaldamine, olemasolevate ümbertõstmine või eemaldamine riigiteedel eelnevalt kooskõlastada maanteeametiga ja taotleda selleks vastav luba.

Tagasi üles