Väike-Maarja vallas jääb volikogu juht samaks

FOTO: Marianne Loorents

Värske Väike-Maarja volikogu esimees Ene Preem (hääletussedeliga) jätkab talle tuttavat tööd. Volikogu aseesimehe valimisel lasti hääletuskasti aga 18 sedelit Hans Kruusamäe nimega.

Viimasena Lääne-Virumaa kaheksast kohalikust omavalitsusest valis endale volikogu esimehe ja aseesimehe eile õhtul Väike-Maarja vald, kellega on liidetud Rakke.

Kui eelmine istung jäi ära, sest kohale tuli vaid neli rahvaasemikku, siis nüüd oli 19 volikogu liikmest kohal 18. Ainsana puudus tööülesannete tõttu Saaremaal viibinud Sven Kesler valimisliidust Terve Vald.

Volikogu esimeheks esitas senine vallavanem Indrek Kesküla koalitsiooni poolt seni Väike-Maarja volikogu juhtinud Ene Preemi. Volikokku asendusliikmena pääsenud Preemi poolt oli 15 ja vastu kolm volikogu liiget.

Aseesimehe kohale oli samuti üks kandidaat – Hans Kruusamägi. Tema valiti kohale ühehäälselt ehk ta sai 18 poolthäält. Kruusamägi pääses volikokku keskerakonna nimekirjas.

Rakkes sündinud, kasvanud ja koolis käinud Ene Preem ütles, et eelistab suurte kõlavate sõnade asemel tegusid. “Tähtis pole mitte see, millisest kandist keegi pärit on, vaid see, et inimene oskab oma ninast kaugemale vaadata,” lausus Preem.

Ene Preem pääses volikogusse Luule Matrovi asendajana, olles 34 häälega Meie Pandivere nimekirjas neljas. Kui üle paarisaja hääle kogunud endine Rakke vallavanem Andrus Blok, kes nüüd pidi opositsiooni taanduma, häälte arvu kohta vihjas, et see saak rahva erilist armastust küll ei peegelda, vastas Preem, et ta ei teinudki selle nimel kampaania ajal erilist tööd.

Kui lähiajal saab paika ka Väike-Maarja vallavanem, kelleks jääb suure tõenäosusega Indrek Kesküla reformierakonnast, siis on kõikides Lääne-Viru omavalitsustes juhid olemas.

Järgmine volikogu istung on Väike-Maarjas tuleval neljapäeval.

Tagasi üles