Sisukord
Paberleht
Postimees

Harril on kaksikvend Ilmarile alati karamell taskus

5 min lugemist
Kaksikud Harri (vasakul) ja Ilmar Kallip mõned päevad peale 90 aasta juubelit. FOTO: Marianne Loorents

Kui mõni aeg tagasi oli vendadel Kallipitel 90. hällipäev, algas hommik nagu iga teinegi. Ootusega. Et vanem vend Harri koputaks noorema venna Ilmari vaid mõned tänavad eemal asuva kodu uksele. Et oleks nagu tavaliselt ... ninad vastastikku. Et arutada ja vaieldagi. Kuulata. Olla olemas.

Tellijale Tellijale

Iga päev saavad need kaks vitaalset venda kokku. Kaksikud, kes üksteise toel tiksunud maailmas kahe peale kokku 180 aastat. Pole siis mingi ime, et nad nii lähedased on. Sugulashinged, kes võiks täpselt teada, mida veli suureks juubeliks tahta võiks. Vennad vaatavad üksteisele otsa. Harri rehmab käega. “Ah, mis ma ikka soovin. Õnne ja tervist. Ega muud soovida ei ole. Mis seal ikka,” ütleb Harri Kallip. Ja Ilmar noogutab. 

Aga mida siiski võiks ühed eakad kaksikud, kellele looja nii palju elupäevi andnud, hinges igatseda? Ühesuguseid kampsuneid, üheskoos soojale maale minekut? Vennad kehitavad õlgu. Juubelisünnipäeva lillesülemid on toa täitnud küllusliku aroomiga. Ilmar mõtleb ja tema silmadesse tekib kaval pilk. “Palusime, et eriti midagi ei toodaks. Kui, siis kommi,” ütleb ta muiates. Maiad on nad tõesti. Mõlemad ühtemoodi.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto